piątek, 25 listopada 2016

#41 W głowie się nie mieści (2015) - recenzja

1 komentarz:
 
W głowie się nie mieści (2015)
Reżyseria: Pete Docter
Gatunek: Animacja, Fantasy, Komedia
Premiera w Polsce: 1 lipca 2015

Oscar, Złoty Glob, BAFTA oraz wiele innych nagród i nominacji. Animacja W głowie się nie mieści zebrała wszystkie najważniejsze wyróżnienia, na które w pełni zasługiwała. Studio Pixar nie przestaje zadziwiać, a oglądając tę produkcję można z czystym sumieniem powiedzieć, że robione są jeszcze filmy z poszanowaniem dla młodego odbiorcy.


Animacja W głowie się nie mieści opowiada historię młodej Riley, której życiem kieruje pięć emocji: Radość, Strach, Gniew, Odraza oraz Smutek. Gdy dziewczynka zaczyna dorastać i przeprowadza się z rodzicami do nowego miasta, Radość jest powoli tłamszona przez pozostałe emocje. Skutkuje to małym wypadkiem w Centrali, po którym Radość wraz ze Smutkiem będą odbywać podróż przez pełen koloru świat, znajdujący się w umyśle bohaterki.

Pixar zapewnia dobre kino nie tylko dla młodych widzów. Ukazuje błyskotliwą historię, dzięki której wchodzimy w nigdy jeszcze nie prezentowany w animacjach świat wyobraźni, snów, czy podświadomości. Po raz pierwszy zaglądamy tak głęboko w ludzki umysł, a ambitny scenariusz i strona wizualna ułatwiają najmłodszym zrozumienie tej pozycji. Twórcy w delikatny, nienarzucający sposób pokazują co powinno być najważniejsze dla człowieka, jak to osiągnąć i jak zrozumieć funkcjonowanie naszych emocji.

W głowie się nie mieści wzrusza, bawi, czasami smuci. Angażuje nas, skłania do refleksji i zastanowienia się, które z emocji są dla nas najważniejsze, a także mądrze prowadzi oryginalną historię, która momentami nie mieści się w głowie.Patrycja Strempel 

1 komentarz:

  1. Animacje są czasem bardziej pouczające niż długaaśne filmy! :)

    OdpowiedzUsuń