czwartek, 17 listopada 2016

Nowy początek (2016) - recenzja

1 komentarz:
 
Nowy początek (2016)
Reżyseria: Denis Villeneuve
Gatunek: Thriller, Sci-Fi
Premiera w Polsce: 11 listopada 2016

Denis Villeneuve to reżyser znany widzom między innymi z Pogorzeliska, Labiryntu, czy też docenianego przez nas Sicario. Ceni on sobie umiar, emocje i zdecydowanie odbiorcę, prezentując filmy, po których seansie nie wyrzucamy ich od razu z głowy.


Najnowszy film Villeneuve’a – Nowy początek to wyjątkowe kino Sci-Fi. Główna bohaterka Dr Louise Banks (w tej roli znakomita Amy Adams) to wybitna lingwista, która po serii niezrozumiałych lądowań obcych na Ziemi, zostaje poproszona przez wojsko o pomoc, by zrozumieć cel ich przybycia. Razem z fizykiem Ianem Donnelly (Jeremy Renner) będą dowodzić grupami mającymi na celu porozumienie się z przybyszami z kosmosu.

Wyjątkowość filmu polega na jego stonowaniu. Fani wybuchów, walki na śmierć i życie z kosmitami mogą czuć się zawiedzeni po seansie, jednak pozycja ta oferuje znacznie więcej. Może momentami jest to kino chaotyczne, pozbawione planu i widowiskowej inwazji, ale jego skromność i latające ośmiornice uczące się komunikować, gwarantują subtelny seans.

Nowy początek to pozycja pełna naukowych teorii, szczegółów, ambicji i klimatu. Pozbawiona widowiskowych efektów specjalnych, czy wybuchających ciał, jednak wciąż jest to film o walce, którą człowiek toczy, by przetrwać i czasie, który mu pozostał.Patrycja Strempel 

1 komentarz:

  1. Kurcze w sumie fajny film ::O

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń