niedziela, 27 listopada 2016

10 z jednego - aktorskie kreacje w rolach znanych kobiet

2 komentarze:
 
Nie od dziś wiadomo, że nic nie jest tak interesujące jak życie innych osób i nie jest też tajemnicą, że nie jeden Polak piszę książkę. Dlatego tak porywają nas filmy biograficzne, a tym bardziej jeżeli grają w nich znakomici aktorzy, nierzadko w życiowych rolach. Dlatego dziś ranking dziesięciu najlepszych aktorskich kreacji w rolach znanych kobiet.


10. Martina Gedeck jako Ulrike Mechhof w Baader-Meinhof (2008) – znakomicie opowiedziana historia o działającej w Zachodnich Niemczech grupy terrorystycznej Frakcja Czerwonej Róży. Jednym z najmocniejszych punktów filmu jest rola Martiny Gedeck, cenionej niemieckiej aktorki, jako jedna z założycielek i przywódczyni grupy – Ulrike Meinhof. Interesujący film nie tylko dla fanów historii najnowszej z główną rolą do podziwiania.


9. Nicole Kidman jako Gertrude Bell w Królowej pustyni (2015) – niepierwsza w odrobku Kidman rola w filmie biograficznym, ale pierwsza, do której wydaje się stworzona pod każdym względem. Dla ciekawych filmu o podróżnicze i dyplomatce polecamy nasz recenzję – Królowa pustyni


8. Michelle Williams jako Marylin Monroe w Mój tydzień z Marylin (2011) – subtelnie zagrana rola ikony filmu i zasłużona nominacja do Oscara. Ale też przykład jak wiele filmowi daje dobrze przeprowadzony casting.


7. Helen Mirren jako Elżbieta II w Królowej (2006) – pierwsza tak doceniona rola Helen Mirren, która perfekcyjnie odgrywa Elżbietę II. Rola z niezwykła klasą.


6. Juliette Binoche jako Camille Claudel w Camile Claudel, 1915 (2013) – Camille Claudel, francuska rzeźbiarka, nie raz była już bohaterką filmu i zawsze grały ją aktorki wybitne. Najnowszą kreacją jest właśnie rola Juliette Binoche, która osiąga w roli umieszczonej w szpitalu psychiatrycznym artystki absolutne wyżyny swojego talentu.


5. Sigourney Weaver  jako Dian Fossey w Gorylach we mgle (1988) – rola życia Sigourney Weaver w roli Dian Fossey, badaczki, która poświeciła życie badaniu goryli górskich. Idealnie oddane są tutaj wszystkie emocje bohaterki.


4. Meryl Streep jako Margaret Thatcher w Żelaznej Damie (2011) – legendarna wręcza aktorka w roli najbardziej znienawidzonej premier w historii Wielkiej Brytanii. W tym filmie nie mamy Meryl Streep, jej miejsce zajmuje Margaret Thatcher.


3. Cate Blanchett  jako Elżbieta I w Elizabeth (1998) i Elizabeth: Złoty wiek (2007) – fascynująca aktorka w roli fascynującej królowej Anglii. Aktorski popis Blanchett w gorsecie i z kryzą. I jedna z najlepszych ról w filmie historycznym w całej historii kina.


2. Marion Cotillard jako Edith Piaf w Niczego nie żałuję (2007) - Niesamowite aktorstwo w wydaniu Marion Cotilliard. Historia wyjątkowej francuskiej piosenkarki, której życie nie było tak piękne jak jej głos. Film pełen wyjątkowej muzyki, emocji i historii, w którą aż ciężko uwierzyć. Ciekawych zapraszamy do naszej receznji filmu - Niczego nie żałuję- Edith Piaf


1. Julia Roberts jako Erin Brockovich w Erin Brockovich (2000) – Julia Roberts w roli życia jako pracownica kancelarii prawnej na tropie ekologicznej afery. Znakomita kreacja, która właściwie tworzy cały film. Zasłużony Oscar!


Dla tych, którzy poszukują większej ilości filmów biograficznych polecamy nasz post z cyklu 10 z jednego poświęcony filmom biograficznym

#Amanda&Hubert

2 komentarze:

  1. Nie znam ani jednego :/

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Szanuję bardzo panią o 1 miejscu. Doskonała aktorka i kompletna ikona! <3
    https://lone-gunmens.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń