poniedziałek, 7 listopada 2016

Jestem mordercą (2016) - recenzja

1 komentarz:
 
Jestem mordercą (2016)
Reżyseria: Maciej Pieprzyca
Gatunek: Thriller, Psychologiczny
Premiera w Polsce: 4 listopada 2016


Ten rok w polskim kinie jest bardzo owocny, a widz nie otrzymuje już tylko prostych komedii dla przeciętnych widzów. Tak też prezentuje sie najnowszy film Macieja Pieprzycy, który zapewnia niezapomniany seans.

Film Jestem mordercą opowiada historię milicjanta (Mirosław Haniszewski), który ma rozwiązać zagadkę seryjnego mordercy. Wampir, który w latach 70. zabijał na Śląsku niejednemu spędzał sen z powiek, a Janusz, któremu przypadło złapanie go będzie zobowiązany na podstawie nikłych dowodów udowodnić winę oskarżonego.

Film ukazuje realia dawnej polski, sytuacje, które mogły zostać rozwiązanie jedynie przy butelce alkoholu, a znajomości gwarantowały dobrą pozycję i kolorowy telewizor. Reżyser oferuje widzom dobry thriller psychologiczny, a bohaterowie co scenę muszą radzić sobie z kolejnymi problemami sytuacyjnymi. Szczególnie mocnym punktem jest Arkadiusz Jakubik, ktory w roli Wiesława Kalickiego- tytułowego mordercy prezentuje się bezbłędnie.

Jestem morderca to kryminał trzymający w niepewności mimo znanego zakończenia sprawy. Reżyser umiejętnie dozuje napięcie, a kolejne intrygi wprowadza z dozą tajemniczości. Jeżeli podobnie będzie prezentować się polskie kino w najbliższych latach to warto czekać na takie produkcje.Patrycja Strempel 

1 komentarz:

  1. jak dla mnie zapowiadam się w sumie całkiem ciekawie :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń