sobota, 19 listopada 2016

Służąca (2016) - recenzja

1 komentarz:
 
Służąca (2016)
Reżyseria: Chan-wook Park
Gatunek: Dramat
Premiera w Polsce: 4 listopada 2016

W kinie potrzebne są filmy, które emanują erotyzmem, uczuciem i nieodwzajemnioną miłością. W takim klimacie prezentuje swój najnowszy film koreański reżyser Chan-wook Park - twórca znany z Oldboya, Pani zemsty, czy Stokera.

Film Służąca opowiada historie dziewczyny, która za namowa oszusta podejmuje się współpracy z nim. Ma za zadanie zatrudnić się jako służąca u bogatej panienki, którą ma pomóc rozkochać w podstępnym oszuście. Zadanie początkowo wydaje się potencjalnie problematyczne, jednak przy niezmierzonych staraniach udaje jej się osiągnąć cel. W natłoku intryg, zwrotów akcji i humorów arystokratki, tytułowa służąca sama staje się obiektem zabawy, a sprzyjający jej oszust zapragnie wykorzystać jej naiwność dla własnego dobra.

Na ekranie pozytywnie prezentuje się zarówno Min-hie Kim jako wyrafinowana i nieugięta arystokratka, jak również Tae-ri Kim w roli podstępnej służącej, którą wykończy poczucie winy.  Ponadto opowieść ta jest wizualnym rajem, od kostiumów po efektowne scenerie.

Służąca to pełna intrygi, seksu i nieprzyzwoitości pozycja, która zauroczy i zaspokoi niewielu. Ponadto połączenie dramatu z wątkami rodem z thrillera w odpowiedni sposób przyspiesza akcję, by widz mógł razem z bohaterami przeżywać kolejne momenty przepełnione kłamstwem i pożądaniem.  Patrycja Strempel 

1 komentarz:

  1. Filmu nie znam ale wydaje się być interesujący, choć nie wiem jak bym go odebrała ogladając :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń