czwartek, 3 listopada 2016

Festiwal REGIOFUN za nami!

1 komentarz:
 
7. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN za nami. Przez sześć festiwalowych dni byliśmy świadkami niezapomnianych wydarzeń, długo wyczekiwanych premier oraz innych wydarzeń kulturalnych. Pomimo, że od zakończenia Festiwalu minęło już trochę czasu my nadal żyjemy wydarzeniami, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć.


REGIOFUN to jedyna w Europie impreza, która poświęcona jest filmom powstałym dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast. Podczas Festiwalu nagradzani są producenci, a widzowie  od 18 do 23 października w Katowicach mogli odkrywać perełki X Muzy. Podczas wydarzenia prezentowane były nie tylko pełnometrażowe filmy, ale również krótko- i średniometrażowe, które ubiegały się o nagrodę pieniężną. Fabuły dokumenty, animacje z całego świata, zachwycające, wzruszające widzów podczas seansu. W katowickich kinach byliśmy świadkami premier z największych międzynarodowych festiwali filmowych – Cannes, Berlina, Locarno, Rotterdamu, czy Gdyni.

W konkursie filmów pełnometrażowych mogliśmy zobaczyć pokazywany podczas Berlinale wstrząsający film 24 tygodnie, czy Fukushima moja miłość, który otrzymał tam nagrodę publiczności. Pokazywany na festiwalu w Wenecji film Oczekiwanie, festiwalu w Cannes w 2015 film Tyle miłości, festiwalu w Karlowych Warach – Fale, a także Bodkin Ras, Ja,Olga Hepnarova i Jonathan.

Dla widzów szczególnie zainteresowanych festiwalem w Cannes organizatorzy zagwarantowali filmowy raj, prezentując w osobnym bloku tematycznym - Regio-Cannes niektóre filmy z tegorocznej edycji festiwalu: Egzamin, Ja, Daniel Blake, Klient, Nieznajoma dziewczyna oraz Aquarius.

Wśród pozostałych bloków tematycznych wybierać można było spośród: Panoramy Regionalnych Funduszy Filmowych, Panoramy Polskich Filmów, Retrospektywy filmów Simona Chinna, czy niemego kina dla dzieci i młodzieży.
Działo się, działo!

My pozostając nadal w amoku tegorocznych wydarzeń, nadrabiamy pisanie zaległych recenzji filmów festiwalowych. Już teraz możemy zaprosić Was do zapoznania się z naszym opisem zwycięskiego filmu festiwalu w Cannes – Ja, Daniel Blake, pokazywanego w ramach Regio-Cannes – historii pełnej błyskotliwego humoru osób zmagających się z absurdami biurokracji.#Amanda&Hubert

1 komentarz:

  1. Nie wiem, czy dalej to "robicie", ale dawno nie było żadnych porad, przepisów? :D (taka mała sugestia :P )

    Susette
    CHOCOLADZIX - KLIK

    OdpowiedzUsuń