piątek, 18 listopada 2016

#23 Między słowami (2003) - recenzja

2 komentarze:
 
Między słowami (2003)
Reżyseria: Sofia Coppola
Gatunek: Komedia, Melodramat
Premiera w Polsce: 20 lutego 2004

Sofia Coppola mimo znakomitego debiutu jakim były Przekleństwa niewinności długo jeszcze była tylko córką znanego reżysera, w końcu jej ojcem jest legenda światowego kina – Francis Ford Coppola. Z cienia ojca wyszła dopiero tworząc Między słowami.
To historia dwójki Amerykanów, którzy trafiają do Tokio. Jednym z nich jest Bob Harris, podstarzały gwiazdor, którego kariera znosi się już tylko do reklamowania whisky (w tej roli świetny Bill Murray), drugą bohaterką jest Charlotte, młoda mężatka i absolwentka filozofii (w swojej dotychczas najlepszej roli- Scarlett Johansson). Spotykają się w hotelu, w którym oboje mieszkają i początkowo obcy stają się sobie coraz bliżsi. Dzięki prowadzonym ze sobą rozmową, lepiej poznają siebie, swoje pragnienia, a ich relacja staje się coraz bardziej zażyła.

Sofia Coppola pokazuje w Między słowami świat, którego mieszkańcy skazani na samotność, wyobcowani daleko od domu, wśród ludzi mówiących innym językiem, poszukują bliskiej osoby, pokrewnej duszy. Film mimo spokojnej pracy kamery i wyciszonych tonów kipi od emocji. A wszyscy portretowani są z delikatną ironią niepozbawioną czułości.

Między słowami to film, który łączy autorskie spojrzenie z przystępnością kina mainstreamowego. Dzięki temu staje się seansem dla każdego spragnionego mądrego filmu.


Daniel Mierzwa 

2 komentarze:

 1. Uwielbiam poznawać psychikę bohatera, więc film idealny! :)
  PS Mam nadzieję, że mogę niedługo odpowiedzieć na LBA, które od Was przeoczyłam? :)
  https://lone-gunmens.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Z takim filmem się jeszcze nie spotkałam :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń