niedziela, 6 listopada 2016

10 z jednego - najlepsze sceny śpiewane

2 komentarze:
 
Śpiewać każdy może, a w szczególności bohaterowie filmów. Więc dziś prezentujemy nasz ranking 10 najlepszych, najbardziej uroczych lub najbardziej intrygujących wokalnych popisów filmowych postaci, które ożywiły nie jeden mniej lub bardziej popularny ekranowy przebój. Jest to zbiór piosenek oryginalnych, jak i coverów znanych szlagierów, wszystkie jednak robią na nas niesamowite wrażenie.

Miejsce 10. Może ostatnia część X-menów nie jest najlepszą ze wszystkich i może polszczyzna Michaela Fassbendera też nie jest najlepsza, to wykonywana przez niego jako Magneto kołysanka robi wrażenie na wszystkich jego fanach, a szczególnie fankach.

Miejsce 9. Tym razem wokalne popisy Scarlett Johansson i Billa Murraya ze Między słowami Sofii Coppoli. Scena karaoke jest cudownie urocza, mimo, że Scarlett nie śpiewa tam jak na swoich albumach muzycznych, z których pochodzący singiel Faling down był długo obecny na naszej play liście.

Miejsce 8. Prawdziwie kultowe wykonanie piosenki – Audrey Hepburn śpiewająca Moon River w Śniadaniu u Tiffany’ego. Dziewczyna z gitarą dla każdego byłaby parą.

Miejsce 7. Legendarny horror Kult i jedna z najbardziej niepokojących w nim scen – piosenka wykonywana zmysłowym głosem (dubbingowym) przez seksowną Britt Ekland. Jedna z najbardziej zmysłowych scen kina lat 70.

Miejsce 6. Wstyd to film znany z tego, że jeden z bohaterów tego rankingu – Michael Fassbender pokazał się w nim nago. Ale poza atutami Fassbendera, ten film ma też własne atuty, w tym niezwykle czarujące, tęskne wykonanie New York, New York przez Carey Mulligan.

Miejsce 5. Jedna z najzabawniejszych komedii braci Coen - Bracie, gdzie jesteś i jedna z najlepszych filmowych piosenek – blues wykonywany przez George’a Clooneya. Bardzo wiarygodny jest filmowy wątek, że ta piosenka stała się przebojem.

Miejsce 4. Dzikość serca to kontrowersyjne i budzące mieszane uczucia arcydzieło Davida Lyncha ze znakomitym Nicolasem Cagem, którego bohater nosi kurtkę ze skóry węża i znakomicie wykonuje Love me tender Elvisa Presleya.

Miejsce 3. Kolejna w tym rankingu scena karaoke, tym razem z filmu Mama Xaviera Dolana, gdzie główny bohater wykonuje utwór… Anderi Boccelliego. Drobne fałsze, ale też ogromna ilość emocji.

Miejsce 2. Scena wykonywania znanego przeboju Petuli Clark przez parę Winona Ryder – Angelina Jolie to jeden z najbardziej poruszających momentów Przerwanej lekcji muzyki. Czepialscy zwracają uwagę, że ta piosenka powstała później niż przedstawione w filmie wydarzenia, ale kto by się tym przejmował.Miejsce 1. Żywot Braina to najlepszy film grupy Monty Pythona i scena finałowa z absolutnym filmowym przebojem – Always look to the bright side of life. Film można uznać za kontrowersyjny, ale to, że ten utwór wpada w ucho jak żaden inny żadnych kontrowersji nie budzi. 

A jaka jest Wasza ulubiona śpiewana scena?

#Amanda&Hubert

2 komentarze:

  1. Oczywiście ostatnia piosenka najlepsza:D

    OdpowiedzUsuń
  2. Niektórych nie znam a pare kojarze :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń