poniedziałek, 13 lutego 2017

BAFTA 2017!

1 komentarz:
 
Nagrody Brytyjskiej Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych przyznane. W niedzielę wieczorem w Londynie odbyła się gala, na której wręczono statuetki w 24 kategoriach. Faworytem oczywiście był film La La Land zdobywając 11 nominacji i oczywiście nie zawiódł, otrzymując nagrodę za najlepszy film! Błyszczący pył już opadł na podłogę, a szampan został wypity, to znak, że czas na nasze małe podsumowanie:


Największe wow!
1. Najlepszy film: La La Land – bezkonkurencyjny od samego początku sezonu nagród. Ambitna pozycja o marzycielach, która wprowadza niesamowitą świeżość na ekran, a charyzmatyczni bohaterowie zapewniają niezapomniane widowisko. Do tego wszystkiego, jeszcze ta cudowna muzyka! Ideał!

2. Najlepszy film brytyjski: Ja, Daniel Blake – Złota Palma i nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej za reżyserię mówią same za siebie. Razem z American Honey nasz tegoroczny faworyt. Brawo!

3. Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Emma Stone – bez zaskoczeń. Emma jest tegoroczną faworytką do wszystkich nagród. Charyzma, świeżość i zaangażowanie to wszystko wystarczy, by osiągnąć sukces!

4. Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Casey Affleck – szczególne wyróżnienie, zważając na to, że wcześniej większość wyróżnień w tej kategorii zdobył Ryan Gosling za rolę w La La Land. (najlepszy aktor w filmie Manchester by the sea

5. Najlepsza aktorka drugoplanowa: Viola Davis – wyjątkowo udany wybór, gdyż aktorka w filmie Fences prezentuje się wyjątkowo. Klasa sama w sobie, a na potwierdzenie Złoty Glob na koncie za to samo aktorskie wcielenie.

6. Najlepszy reżyserDamien Chazelle – znakomity Whiplash, a teraz La La Land. Bezbłędny, konsekwentny i zjawiskowy, wszystko co potrzeba wyjątkowej produkcji.

7. Najlepsza muzyka: La La Land – objawienie tego roku! Muzyka to prawdziwy majstersztyk, który zostaje w głowie na zawsze. Nie mogło być inaczej!

8. Najlepsza scenografia: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – miło jest zobaczyć, że świat magii ponownie kolekcjonuje nagrody. Nowy York z ubiegłego wieku prezentuje się tu  wyjątkowo, idealnie dopełniając całość historii.

9. Najlepsza charakteryzacja i fryzury: Boska Florence – absolutnie na tak! Wprawdzie to kolejny film z Meryl Streep, który po prostu musiał powstać, żeby aktorka była za coś nominowana do Oscara, jednak na nagrodę w tej kategorii film zasłużył.

10. Najlepszy dźwięk: Nowy początek – zdecydowanie jednen z lepszych filmów sci-fi jakie widzieliśmy. Dlatego cieszy nas każdy wyróżnienie dla tej pozycji, bo prezentuje ona wszystko to czego powinno oczekiwać się od filmu z obcymi w tle.


Mogło być lepiej!
1. Najlepszy aktor drugoplanowy: Dev Patel  - nie twierdzimy, że nie doceniamy tego aktora, jednak w ogromie jego charyzmy i emocji na ekranie i tak wolelibyśmy kogokolwiek innego! (za film Lion. Droga do domu

2. Najlepszy film animowany: Kubo i dwie struny – zaskoczenie! Obstawialibyśmy każdy (Gdzie jest Dory, Vaiana: Skarboceanu, Zwierzogród), ale nie ten. Chociaż miło usłyszeć, że ktoś w końcu utarł nosa Disneyowi.

3. Najlepszy film nieanglojęzyczny: Syn Szawła – cenimy każdy z nominowanych filmów (Imigranci, Julieta, Mustang, Toni Erdmann), jednak naszymi faworytami zdecydowanie były filmy Mustang oraz Toni Erdmann, bo zachwycają, wzruszają i pokazują czym jest kino!

4. Najlepszy scenariusz oryginalny: Manchester by the Sea – kolejne totalne (pozytywne) zaskoczenie. Stawialiśmy na La La Land, jednak nie ma co rozpaczać! Oba są równie genialne!

5. Najlepszy scenariusz adaptowany: Lion. Droga do domu – szkoda, po prostu szkoda, bo cztery pozostałe filmy w 100% prezentują się lepiej (Nowy początek, Przełęcz ocalonych, Ukryte działania, Zwierzęta nocy)

6. Najlepsze zdjęcia: La La Land – zdjęcia do filmu są zachwycające, jednak forma w jakiej prezentuje się film Zwierzęta nocy ujmuje i czaruje. Cieszyłby nas sukces obu tych filmów.

7. Najlepsze kostiumy: Jackie – patrząc na innych nominowanych wydaje się, że w wygranym filmie kostiumy były najmniej wymagające. Były po prostu wiernym odzwierciedleniem rzeczywistości, a my lubimy nutkę szaleństwa, profesjonalizmu i kunsztu.

8. Najlepszy montaż: Przełęcz ocalonych – pomimo, że film prezentuje się bezbłędnie, a batalistyczna część filmu jest wręcz zachwycająca, to żałujemy, że nagrody nie zdobył film Zwierzęta nocy – za jego subtelność i poszanowanie szczegółu.

9. Najlepsze efekty specjalne: Księga dżungli – mały żart Akademii. Nadal nie potrafimy otrząsnąć się z tej decyzji. Oczywiście wiele w filmie było momentów nasyconych efektami specjalnymi, ale ich efektowność nawet w połowie nie dorównuje pozostałym nominowanym. Wielka szkoda.

Co sądzicie o tegorocznych decyzjach Akademii? Zapraszamy serdecznie do naszych recenzjiwygranych filmów oraz nominowanych :)

#Amanda&Hubert


1 komentarz:

  1. Akurat na tym się nie znam :D

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/02/valentine-red-color.html

    OdpowiedzUsuń