piątek, 6 maja 2016

Księga dżungli (2016) - recenzja

3 komentarze:
 
Księga dżungli (2016)
Reżyseria: Jon Favreau
Gatunek: Przygodowy
Premiera w Polsce: 15 kwietnia 2016

Od ostatniego spotkania z bohaterami pierwszej części „Księgi dżungli” minęło sporo czas. Dorastały na niej kolejne pokolenia, by wreszcie doczekać się aktorskiej wersji tej popularnej animacji. Jednak podczas seansu ciężko mówić o aktorach, gdyż jest tylko jeden, jednak najistotniejszy - Neel Sethi (Mowgli), którego film ten jest aktorskim debiutem.

Film, jak zapewne wielu kojarzy opowiada historię chłopca Mowgli, który został wychowany przez zwierzęta w dżungli. Jednak nie wszystkie mogły pogodzić się z tym, że ludzkie dziecko dorasta wśród nich, tym samym młody bohater podejmuje wiele trudnych wyzwań, by ocalić życie. Pomagają mu w tym jego dwaj serdeczni przyjaciele pantera Bagheera i niedźwiedź Baloo.

Jedną z zalet tego dzieła jest znakomity dubbing w oryginalnej wersji, dlatego polecam oglądać ten film w napisami, aby wręcz rozkoszować się znakomitą Scarlett Johansson, Benem Kingsley’em w roli Bagheery, czy Billem Murray’em w roli Baloo. Kolejną z zalet jest świetnie przygotowana animacja wszystkich występujących zwierząt, które dla niejednego młodego widza mogą wyglądać jak  żywe.

„Księga dżungi” pomimo, że jest animacją przeznaczoną dla dzieci i młodzieży jest bardzo mrocznym filmem. Pełnym ciemnych scenerii i wszechobecnego czarnego charakteru. Jednak nie jest bezwzględnie pozbawiania dobrego poczucia humoru i scen radości, a piosenki wykonywane przez głównych bohaterów, dostarczą uśmiechu niejednemu widzowi.Patrycja Strempel 

3 komentarze:

 1. OOOOO to chętnie obejrzę :O

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno zaglądnę, bo przegapiłam u mnie w kinie ;c
  https://lone-gunmens.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałam to oglądnąć, jak miałam okazję być w kinie, ale stwierdziłam, że rodzice idą na swój film (mieli rocznicę, którą im zorganizowałam), to ja pójdę do domu i cosiek się pouczę przed egzaminami (bo to był 17.04).
  Jeżeli będą jeszcze grać, to jak znajdę czas i pójdę :D

  Susette
  0zuzol0.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń