niedziela, 19 lutego 2017

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016) - recenzja

2 komentarze:
 
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016)

Reżyseria: Paolo Genovese
Gatunek: Dramat, Komedia
Premiera w Polsce: 6 stycznia 2017

Niech prawda zwycięży. Zadziwiające jest w jak prosty sposób można dowiedzieć się największych sekretów skrywanych przez członków rodzin, czy najbliższych przyjaciół. Jak niepozorne, małe urządzenie potrafi zmienić życie człowieka, zniszczyć je lub zbudować na kłamstwie. Najlepszy film Włoskiej Akademii Filmowej - Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – świetnie oddaje ducha zabawy i kwintesencji życia, a przy okazji pokazuje jak drobne błędy prowadzą do destrukcji.


Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie to film zaledwie kilku aktorów. Grupa przyjaciół postanawia podczas wspólnego spotkania zaaranżować niewinną grę. Od momentu położenia swoich telefonów na stole wszystkie rozmowy, smsy, czy maila upubliczniają, odkrywając tym samym niejedną tajemnicę. Pomimo stresu i płynącego z tego zagrożenia nie tylko dla rodziny, podejmują grę prawdopodobnie by stać się sobie jeszcze bliższymi lub definitywnie zniszczyć swoje życie.

Film ten to idealna lekcja życia, opowieść o skutkach i zachowaniach. Pozycja o tym jak niewinne wydarzenie może doprawić do przytłaczającej klęski, a najbliższy osoby pomimo pozornej miłości i szczęścia mogą niszczyć siebie nawzajem.

W ogromie scen przepełnionych patetyzmem i dialogami wypowiadanymi z przekąsem, widz doświadcza również komediowych uniesień. Podczas momentów smutku i załamania głównych bohaterów ma się ochotę krzyczeć do ekranu, że dobrze robią.

Jasnym punktem filmu jest także jego polski akcent w postaci aktorki Kasi Smutniak. Podobnie jak reszta obsady świetnie prezentuje się w pełnych emocji scenach, a wartka akcja zapewnia obiecujące i trzymające do ostatnich minut w napięci widowisko.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie jest niczym sztuka teatralna. Jednak jego klaustrofobiczny charakter nie utrudnia odbioru, a wręcz przeciwnie, dokładnie pokazuje zmiany bohaterów, gwarantując przy tym oczekiwany powiem świeżości.


Patrycja Strempel

2 komentarze:

  1. Film zapowiada się bardzo dobrze, mam nadzieję, że będzie mi dane go zobaczyć

    OdpowiedzUsuń
  2. O kurcze w sumie mi się podoba :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/02/white-lance-dress.html

    OdpowiedzUsuń