wtorek, 7 lutego 2017

Lego Batman: Film (2017) - recenzja

2 komentarze:
 
Lego Batman: Film (2017)
Reżyseria: Chris McKay
Gatunek: Animacja, Komedia, Przygodowy
Premiera: 9 lutego 2017

Filmy oparte na budowlach z klocków Lego wzbudzają wiele emocji. Rozpoczynając od tych negatywnych, po ataki radości i entuzjastyczne podskoki. Podobnie dzieje się w najnowszym filmie Lego Batman: Film w reżyserii Chrisa McKaya, który pomimo początkowych wątpliwości dotyczących okrojonej obsady znanej ze znakomitego Lego Przygoda prezentuje się wyjątkowo dobrze.

Animacja tym razem, jak zresztą wskazuje sam tytuł, skupia się na losach Batmana, który po seansie poprzedniej części  najmocniej zapadał w pamięci, a to za sprawą charyzmy, sarkazmu i samouwielbienia. Twórcy zabierają  widza w sam środek Gotham City, gdzie bohater na każdym kroku walczy ze złem. Jego codzienność  ogranicza się do ciągłej walki z nieugiętym Jokorem, który za wszelką cenę pragnie zawładnąć miastem. Wszystko zmienia się, gdy przypadkiem Batman adoptuje chłopca, który wywraca do góry nogami jego samotny, pozornie poukładany świat. 
By zapewnić widzom nadmiar emocji, twórcy wprowadzają niezliczoną ilości bohaterów. Od postaci znanych z komiksów o przygodach nietoperza po te, o których czytamy w innych dziełach literackich. King Kong, Sauron, czy Voldemort to tylko niektórzy z nich, którzy zapewniają pełne komedii widowisko. 
Humor i dialogi zapewne są najmocniejszym plusem pozycji. Wiele razy podczas seansu nawet starsi widzowie uśmiechają się pod nosem, odkrywając ukryte miedzy wierszami, wieloznaczne słowne żarty. 
Lega Batman: Film to pozycja, która mogła się nie udać. Po sporym sukcesie Lego Przygody widownia oczekiwała wiele i można zaryzykować stwierdzenie, że opłaciło się czekać.

Patrycja Strempel 

2 komentarze:

  1. Kompletnie nie dla mnie heheh :D

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/02/valentine-red-color.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Lego batman film (2017) dostępny online
    http://seansik24.pl/filmyonline/lego-batman-film-2017-online-pl/

    OdpowiedzUsuń