piątek, 8 lipca 2016

Gdzie jest Dory (2016) - recenzja

3 komentarze:
 
Gdzie jest Dory (2016)
Reżyseria: Andrew Stanton
Gatunek: Animacja, Familijny, Komedia, Przygodowy
Premiera w Polsce: 17 czerwca 2016

Okres wakacyjny oferuje kinomanom wiele propozycji, z których przychodzi nam wybierać. Dziś o filmie, na który przyszło nam czekać aż 13 lat. Pomimo tylu lat, opłacało się, a dla studia Pixar należą się brawa.

Gdzie jest Dory to najnowsza animacja tegoż studia, która jako kontynuacja znakomitego "Gdzie jest Nemo" miało wysoko postawioną poprzeczkę. W filmie prezentowane jest świetne kino familijne oraz przygodowe, które zagwarantuje uśmiech na twarzy wielu widzów

Film opowiada historie rybki Dory, która mimo drugoplanowej roli w części pierwszej, zostaje wysunięta na przód, tym samym nadając animacji nowej jakości. Pragnie ona odnaleźć dawno utraconą rodzinę, jednak największym jej problem jest brak pamięci krótkotrwałej, o czym przypomina widzowi przez całość filmowej przygody. Nowi bohaterowie, przyjemna fabuła i znakomita realizacja zagwarantują seans na najwyższym poziomie. Na słowa uznania zasługuje również polski dubbing, który znakomicie współgra z przedstawionymi postaciami, a angaż Pani Krystyny Czubówny w roli spikerki w oceanarium to znakomita decyzja.

Gdzie jest Dory to dobra animacja, która nie uraczy nas powielanymi wątkami, czy sekwencjami, które spotkamy w każdym innym filmie. To oparta na zasadach „lepiej, mądrzej, inaczej” historia, która jak poprzednia część pozostanie z nami na lata.


Patrycja Strempel 

3 komentarze:

  1. Byłem, widziałem, polecam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Widziałam i fajnie sie bawiłam :D

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

    OdpowiedzUsuń