wtorek, 2 stycznia 2018

Paddington 2 (2017) - recenzja

1 komentarz:
 
Paddington 2 (2017)
Reżyseria: Paul King
Gatunek: Familijny, Komedia, Przygodowy
Premiera w Polsce: 29 grudnia 2017

Przygody niepozornego niedźwiedzia pochodzącego z Peru, lubującego się w marmoladzie i przystrojonego w czerwony kapelusz, ponownie witają na ekranach. Rzesze brytyjskich widzów są zachwycone, a reszta świata wraz z nimi zatapia się w ten pełen przygody film.


Paddington 2 to świetny prezent na zakończenie roku. Zapowiadająca się obiecująco kontynuacja, prezentuje się na iście wysokim poziomie, prześcigając nawet swoją poprzedniczkę. Uroczy miś zdążył się już zadomowić w Londynie i wraz z rodziną Brownów wiedzie spokojne życie. Sąsiedzi go uwielbiają, a energia jaką wokół siebie roztacza, wywołuje niemały uśmiech na twarzy. Jak to na dżentelmena misia przystało, z okazji zbliżających się urodzin cioci Lucy, Paddington postanawia zorganizować jej wyjątkowy prezent. Okazuje się nim być unikatowa książka, przedstawiająca największe zabytki Londynu, który ciocia tak bardzo chciała zobaczyć. Misi bohater postanawia spełnić marzenia Lucy i nazbierać pieniądze na ten wyjątkowo kosztowny prezent. Podejmuje się w tym celu wielu zadań, a humoru w prezentowanych scenach nie powstydził by się sam Jaś Fasola. Okazuje się jednak, że książką zainteresowany jest również podupadły aktor Phoenix Buchanan (Hugh Grant), który jednak pragnie wykorzystać ją do wzbogacenia się. W wyniku niespodziewanych komplikacji miś trafia niesłusznie oskarżony do więzienia, gdzie swoim urokiem będzie starał się zaczarować współosadzonych. W tym samym czasie rodzina Brownów będzie starała się uczynić wszystko, aby oczyścić misia ze wszelkich zarzutów.

Film ten to zdecydowanie gra humoru i świetnych postaci. Na ekranie świetnie prezentuje się Hugh Grant w roli aktora złoczyńcy, z lekką autoironią zakłada na siebie kolejne stroje, by umiejętnie zawładnąć sceną. Dobrze wypadają również Sally Hawkins jako pani Mary Brown, która w kolorowych strojach i z niepoprawnym optymizmem zrobi wszystko, by ocalić niedźwiedzia, a w wolnych chwilach ma w planach przepłyniecie z Anglii do Francji oraz Hugh Bonneville w roli pana Henryego Browna - lekko zgorzkniałego mężczyzny, który stara na nowo zbudować swój image,  z naciskiem na jego odmłodzenie.

Produkcja ta pełna jest ukrytych znaczeń i nawiązań, dlatego świetnie nadaje się zarówno dla młodych widzów, których zauroczy familijny charakter i pełne kolorów sceny, których nie powstydziłby się sam Wes Anderson oraz starszych, którzy zauważając ukryte znaczenia z aprobata pokiwają głowa nad aktualnością poruszanych kwestii.

Paddington 2 to pełen uroku i optymizmu film familijny z elementami intrygi, pościgów i przerysowania. Produkcja, która rozbawi, nie rozczaruje, a przy tym świetnie prezentuje się wizualnie. Obowiązkowa pozycja dla fanów dobrodusznego misia, którego Brytyjczycy tak kochają, może więc czas żeby i nas zauroczył?Patrycja Strempel 

1 komentarz:

  1. Miałam wybierać się na ten film z synkiem, teraz jeszcze bardziej jestem pozytywnie nastawiona do tego filmu.

    OdpowiedzUsuń