środa, 3 stycznia 2018

Filmowe premiery roku 2018!

Brak komentarzy:
 
Choć dopiero wróciliśmy z Sylwestra, nie ma czasu na odpoczynek, ponieważ już czynimy plany, co w tym roku obejrzymy w kinie, czego oglądać na pewno nie będziemy, a co już widzieliśmy i możemy polecić. Tak więc mamy  tutaj cały przekrój gatunków, od komedii mniej i bardziej romantycznych, przez szalone animacje, poruszające dramaty, po prawdopodobnie największe blockbustery tego roku.


1. I tak cię kocham (PREMIERA: 5 STYCZNIA) – niezwykle prawdziwa komedia romantyczna, której ciepło i energia budują jej atmosferę. Seans już za nami więc możemy polecić!


2. Fernando (PREMIERA: 5 STYCZNIA) – pozytywnie zapowiadająca się animacja, której potencjał już docenia się nominacjami do najważniejszych nagród. Pozostaje czekać z niecierpliwością.

3. Pomniejszenie (PREMIERA: 12 STYCZNIA) – spore oczekiwania, festiwalowe wyróżnienia i nominacje oraz gwiazdorska obsada w połączeniu z ekstrawagancją. Miejmy nadzieję, że nie zawiedzie.

4. The Death and Life of John F. Donovan (PREMIERA: 18 STYCZNIA) – najnowsza produkcja naszego ulubionego reżysera. Xavier Dolan kolejny raz za kamerą? Pozycja obowiązkowa!


5.Tamte dni, tamte noce (PREMIERA: 26 STYCZNIA) – współczesne kino spod znaku arcydzieła? Obiecująca zapowiedź kina nie do zapomnienia.


6. Czas mroku (PREMIERA: 26 STYCZNIA) –  biografia Winstona Churchilla, gdy zostaje premierem Wielkiej Brytanii. Gary Oldman na ekranie w wyjątkowej kreacji, nic tylko wyczekiwać seansu.

7. Dusza i ciało (PREMIERA: 26 STYCZNIA) – węgierskie kino, które zdecydowanie ociera się o arcydzieło. Mistrzowski styl, odwaga i magiczny klimat. My już widzieliśmy i z całego serca polecamy.

8. Księżyc Jowisza (PREMIERA: 26 STYCZNIA) – nominacja do Złotej Palmy w Cannes i zdecydowana abstrakcja. Zapowiada się wręcz kosmiczny seans.


9. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (PREMIERA: 2 LUTEGO) – festiwalowe wyróżnienia i sprawiedliwość na ekranie. Prowokacyjne działo, na które trzeba czekać.


10. Niemiłość (PREMIERA: 2 LUTEGO) – za kamerą twórca świetnego Lewiatana od początku zwiastował dobry obraz i tak właśnie było. Wyróżnienie w Cannes i ważny temat, który porusza i skłania do chwili zastanowienia. Film warty ponownego seansu.


11. Disaster Artist (PREMIERA: 9 LUTEGO) – historii powstania kultowego już The Room okrzykniętego najgorszym filmem świata. Genialne kreacje aktorskie i niezapomniane i did not! O Hi Mark! Chętnie zobaczymy jeszcze raz w dniu premiery.12. Happy End (PREMIERA: 9 LUTEGO) – nowość od znakomitego Michaela Haneke, który z tym filmem również brał udział w konkursie głównym festiwalu w Cannes. Życie bogatej rodziny, jej sekrety i upadek, może pozytywnie zaskoczyć.13. Blask (PREMIERA: 9 LUTEGO) – filozoficzne i artystyczne przemyślenia o życiu. Film mądry i zmuszający do refleksji. Seans już za nami, pozostaje jedynie polecić.14. Czarna Pantera (PREMIERA: 14 LUTEGO) – studio Marvela przybliża losy kolejnego ze swoich bohaterów. Obiecująca zapowiedź zwiastuje widowisko na zadowalającym poziomie.15. Kształt wody  (PREMIERA: 16 LUTEGO) – Złoty Lew festiwalu w Wenecji i osobistości w obsadzie. Aż chce się czekać, by odkryć te pilnie skrywane sekrety.16. Czwarta władza (PREMIERA: 16 LUTEGO) – Steven Spielberg wraz z Tomem Hanksem i Meryl Streep to wyznacznik udanego seansu. Spore oczekiwania wobec przedstawionego konfliktu między rządem, a dziennikarzami.17. Pomiędzy słowami (PREMIERA: 16 LUTEGO) – czarno-białe dzieło jednej z najbardziej cenionych polskich reżyserek. Artystyczne, odważne, autorskie kino, które wzbudziło zachwyty na festiwalu w Gdyni

18. Lady Bird (PREMIERA: 2 MARCA) – pełna buntu produkcja w reżyserii Grety Gerwig. Wiele pozytywnych recenzji i świeżość, miejmy nadzieję, że oczekiwanie okaże się uzasadnione.19. I, Tonya (PREMIERA: 2 MARCA) – oparta na faktach historia o pragnieniu sukcesu, trudnych relacjach i jednym wydarzeniu, które może zmienić wszystko. A do tego ciekawa forma, dużo poczucia humoru, nowatorskie spojrzenie na film sportowy i fenomenalna Margot Robbie w tytułowej roli.

20. W ułamku sekundy (PREMIERA: 2 MARCA) – Złota Palna dla najlepszej aktorki i walka o sprawiedliwość. Nienawiść, miłość i potrzeba zemsty, brzmi obiecująco.21. Pułapka czasu (PREMIERA: 9 MARCA) – produkcja Disneya, zatopiona w świecie fantasy. Iście gwiazdorska obsada i przerysowanie. Może zwiastun nie prezentuje się wybitnie, jednak zapowiada kolorowe widowisko.22. Tomb Raider (PREMIERA: 16 MARCA) – Lara Croft tym razem z twarzą Alici Vikander. Dobrze odświeżyć sobie losy tej walecznej dziewczyny.23. 120 uderzeń serca (PREMIERA: 23 MARCA) – film polityczny i społecznie zaangażowany, reżyser nie postawił jednak na to, że jego obraz obroni się samą tematyką i dzięki temu dostajemy też ponad dwugodzinny świetnie zrealizowane dzieło. Chętnie do niego powrócimy.24. Player One (PREMIERA: 6 KWIETNIA) – 2045 roku i świat skłaniający z ku upadkowi. Steven Spielberg kolejny raz za kamerą i obietnica fantastyki na poziomie. 25. Nowi mutanci (PREMIERA: 13 KWIETNIA) – młodzi x-meni i zapowiedź dobrego nowego początku. Pozostaje czekać z niecierpliwością.26. Wyspa psów (PREMIERA: 20 KWIETNIA) – „Osadzona w Japonii historia chłopca podróżującego w celu odnalezienia swojego zaginionego psa.” Zapowiada się zwyczajnie, jednak Wes Anderson za kamerą to zwiastun niezapomnianego widowiska na miarę Fantastycznego Pana Lisa.

27. Avengers: Wojna bez granic  (PREMIERA: 26 KWIETNIA) – Avengersi kolejny raz łączą siły. Zapowiada się sporo efekciarstwa i dobrze znanych bohaterów. Oby oczekiwanie się opłaciło.28. Solo: A Star Wars Story (PREMIERA: 25 MAJA) – historia młodego Hana Solo to wielce oczekiwane widowisko dla fanów Gwiezdnych Wojen. Pozostaje mieć nadzieję, że okaże się równie dobre, jak swoje poprzedniczki.29. Deadpool 2 (PREMIERA: 1 CZERWCA) – jeden z najbardziej komediowych bohaterów Marvela powraca. Oby nie zabrakło pożądanej dawki humory porównywalnej z poprzednią częścią.30. Madagaskar 4 (PREMIERA: 1 CZERWCA) – ciekawe, czym twórcy tym razem chcą bawić widzów, miejmy nadzieję że nie zawiodą fanów Alexa, Melmana, Marty’ego i Glorii.31. Ocean’s 8 (PREMIERA: 22 CZERWCA) – obsada godna uwagi, a w niej Cate Blanchett, Helena Bonham Carter, czy Anne Hathaway. Trzymajmy kciuki za wartość akcji i fabularną niezawodność twórców serii.

32. Iniemamocni 2 (PREMIERA: 13 LIPCA) – twórcy kazali czekać czternaście lat na kontynuację losów dosyć osobliwych bohaterów. Pozostaje z niecierpliwością oczekiwać wakacji i miejmy nadzieję dopracowanego seansu.33. Mamma Mia: Here We Go Again! (PREMIERA: 20 LIPCA) – piosenki zespołu ABBA kolejny raz na ekranie i sprawdzona obsadza. Musical, który może zadowolić.34. Ant-Man and the Wasp (PREMIERA: 3 SIERPNIA) – twórcy z Marvel Studio zadbali, aby ich fanie nie nudzili się w tym roku prezentując historię kolejnego ze swoich bohaterów. Pozostaje nadzieja, że nie przesadzili.35. Hotel Transylwania 3 (PREMIERA: 12 PAŹDZIERNIKA) – trzecia już odsłona wampirzych bohaterów. Pozostaje ciekawość, czym tym razem twórcy nas zaskoczą.36. X-Men: Dark Phoenix (PREMIERA: 2 LISTOPADA) – kolejna część sagi o walecznych mutantach, tym razem skupiona na intrygującej postaci Jane Grey. Pozostaje czekać czy będzie tak znakomicie jak przy Pierwszej klasie czy znów nieco rozczaruje jak Apocalyspe.37. Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (PREMIERA: 16 LISTOPADA) – dalsze losy Newta Scamandera osadzone w świecie Harry’ego Pottera. Gratka dla fanów chłopaka z blizną i świata pełnego fantastycznych zwierząt.38. Aquaman (PREMIERA: 21 GRUDNIA) – DC Comics po przeciętnej Wonder Woman prezentuje losy kolejnego ze swoich bohaterów. Miejmy nadzieje jedynie, że utrzymają odpowiedni poziom, a nie powtórzą losów Świtu Sprawiedliwości.39. Spider-Man Uniwersum (PREMIERA: 25 GRUDNIA) – jeżeli miałby być chociaż w połowie tak dobry jak Spider-Man: Homecoming to nie pozostaje nic innego, jak zacierać dłonie i oczekiwać.40. The House That Jack Built (PREMIERA NIE ZNANA) – Lars von Trier za kamerą to niezawodny znak sukcesu, dlatego pozostaje jedynie niecierpliwe czekanie na datę premiery.Na jakie filmy Wy czekacie w tym roku?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz