niedziela, 6 sierpnia 2017

Volta (2017) - recenzja

2 komentarze:
 
Volta (2017)
Reżyseria: Juliusz Machulski
Gatunek: Komedia kryminalna
Premiera w Polsce: 7 lipca 2017

Juliusz Machulski – polski król komedii i twórca kultowych produkcji, powraca po dłuższym czasie, by ponownie bawić widzów. Po średnio udanej Ambassadzie reżyser próbuje odświeżyć dawno opanowany filmowy schemat. Łączy pełnych ambicji bohaterów z intrygą, nie bojąc się przy tym konsekwencji.


Volta jest zarówno tytułem filmu, jak i nazwiskiem głównego bohatera. Bruno Volta potrafi przejrzeć i rozwiązać najtrudniejszą zagadkę. Związany z młodszą od siebie partnerką Agą wiedzie potencjalnie szczęśliwe życie, obracając przy tym wielką gotówką. W niespodziewanych okolicznościach Aga poznaje szaloną Wiki, która odziedziczyła wart miliony skarb. Bruno nie może odpuścić takiej okazji i postanawia wykorzystać naiwność pań, by odnieść osobiste korzyści. Wraz ze swoim pomocnikiem i osobistym ochroniarzem Dychą (w tej roli Michał Żurawski, który po występie w Azja Express zgarnia angaż do większości polskich produkcji) knują spisek, gotowi na wszystko, by tylko posiąść drogocenny skarb.

Wbrew wielkim obietnicom komedii roku otrzymujemy zalewnie zbiór gagów, politycznych aluzji i żartów, które już dawno nie bawią. Filmowa intryga wydaje się dobrze przygotowana, zaskakuje, jednak wymuszony humor i wszelkie zabawne teksty zawarte zostały w zwiastunie. Film pozbawiony jest klimatu, czy wrażeń, którymi reżyser czarował w poprzednich produkcjach.

Najjaśniejszym punktem filmu, podobnie jak w zwiastunie jest Jacek Braciak, w roli Dolnego – podopiecznego Volty. Prezentuje on aktorstwo na poziomie reklamy znanego supermarketu, tym samym wypada najlepiej z całej ekipy.

Volta to komedia, do której prawdopodobnie wróci się po latach, jednak nie z sentymentu, ale żeby przypomnieć sobie historię, która została ukryta głęboko pod fabularnym bałaganem.
Patrycja Strempel 

2 komentarze:

  1. To akurat film nie dla mnie :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/08/khaki-velvet-dress.html

    OdpowiedzUsuń
  2. a piosenka taka fajna od Sarsy <3 ehh...

    OdpowiedzUsuń