sobota, 1 października 2016

Królestwo (2015) - recenzja

1 komentarz:
 
Królestwo (2015)
Reżyseria: Jacques Perrin
Gatunek: Dokumentalny, Familijny, Przyrodniczy
Premiera w Polsce: 16 września 2016


Jacques Perrin reżyser Makrokosmosu (2001) i Oceanów (2009) powraca z nową pozycją, pełną magii przyrody. Ponownie zabiera w widza w niesamowity świat fauny i flory, który ukazuje w pięknych ujęciach, w których, aż ciężko się nie zakochać.

Królestwo to pozycja bardzo widowiskowa, idealnie odwzorowuje powstanie przyrody. „Zima trwa od 80 tysięcy lat.” Tymi słowami rozpoczyna seans Krystyna Czubówna, która niezawodnie prowadzi po raz kolejny widza przez świat natury. Na ekranie oglądamy kolejne sceny udomowiania zwierząt, walk, czy zwykłej zabawy. Reżyser co chwile podrzuca nowy wątek, który prezentuje się równie wyjątkowo, jak poprzedni.

Nienależny zapominać w tym miejscu oczywiście także o znaczącej roli Puszczy Białowieskiej, która najlepiej oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu, nienaruszonej działalnością człowieka.

Królestwo to wizualny majstersztyk, tym razem skoncentrowany głównie na zwierzętach lądowych. Twórcy ukazują widzom świat przyrody oczami zwierząt. W towarzystwie pełnej melancholii muzyki pomagają nam na nowo poznać europejskie terytoria od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Gwarantują niezapomniany seans na miarę poprzednich.


Patrycja Strempel

1 komentarz:

 1. Piękny.
  Bardzo mi się spodobało :D Muszę to oglądnąć
  Bardzo mi przypomina książkę, za którą się zabieram "Wilki" Adama Wajraka

  Susette
  CHOCOLADZIX - KLIK

  OdpowiedzUsuń