wtorek, 18 października 2016

Sekretne życie zwierzaków domowych (2016) - recenzja

2 komentarze:
 
Sekretne życie zwierzaków domowych (2016)

Reżyseria: Chris Renaud, Yarrow Cheney
Gatunek: Animacja,Komedia
Premiera w Polsce: 23 września 2016


Studio illumination entertainment  od niedawna prezentuje młodym widzom animacje. Był Lorax, później Minionki, które pokochał świat, a teraz Sekretne życie zwierzaków domowych, które po zabawnym zwiastunie wiele obiecywały.

Film opowiada historię psa Maxa, który po tym, jak jego właścicielka wraca do domu z nowym czworonożnym przyjacielem postanawia się go pozbyć. Po wielu komplikacjach, zabawnych scenach wprost z trailera, pokazujących co nasze zwierzaki robią, gdy nie ma nas w domu, widz otrzymuje dosyć mało widowiskową historię o poszukiwaniu, ucieczce i zemście.  Twórcy zarzucają nas coraz to nowszymi bohaterami, postaciami, zapewne by nadać animacji przynajmniej odrobinę zabawy i werwy.

Plusem bajki zapewne jest jej dobra realizacja. Ładne obrazki Nowego Yorku, relacje między bohaterami i momentami zabawne dialogi. Niestety jednak oglądając tę pozycje z dubbingiem nie poznamy całej jej magii, gdyż to właśnie na genialnym voice-actingu Kevina Harta i reszty aktorów opiera się całość animacji.

Sekretne życie zwierzaków domowych to ładna bajka dla dzieci. Pozbawiona większego sensu, przesłania, czy morału. Momentami przepełniona niepotrzebną, mało widowiskową i niezabawną przemocą, która w znaczący sposób wpływa na odbiór animacji. Jednak spotkamy w niej także sympatyczne i ambitne postaci, które sprawiają, że nie musi ograniczać się jedynie do zobaczenia zwiastuna.Patrycja Strempel 

2 komentarze:

 1. Nie znam aczkolwiek bardzo mi się spodobało :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój brat na tym był, i ja bardzo chcę to zobaczyć :D

  Susette
  CHOCOLADZIX - KLIK

  OdpowiedzUsuń