niedziela, 30 października 2016

10 z jednego - nieprzeciętne horrory

1 komentarz:
 
Filmy grozy to kino nie dla każdego widza. Częsta brutalność, mroczne scenerie i wyskakujące z cienia potwory to zasadniczy powód by zasłaniać dłońmi oczy. Ponadto obecnie trudno znaleźć pozycje, która poza strachem wzbudzi zainteresowanie i zaintryguje fabułą. Dlatego dziś mamy dla Was ranking nieprzeciętnych horrorów. Znajdziecie w nim dobre kino gatunkowe, które poza przerażaniem, angażuje nasze procesy myślowe, a nawet momentami bawi. Idealne filmy dla osób, które od horroru oczekują czegoś więcej i nie chcą zasłaniać się kocem podczas seansu.


10. Neon Demon (2016) – świat mody jako siedlisko zła? Takie szaleństwa tylko u Refna. Przebój tegorocznego festiwalu w Cannes.


9. Tetsuo - Człowiek z żelaza (1989) – surrealistyczna historia człowieka, który mutuje w metalowe monstrum. Horror gore połączony z niespotykaną estetyką i humorystyczną nutą.


8. Antychryst (2009) – Lars von Trier nakręcił porno i udaje, że to horror. Ale to i tak lepsze niż wiele filmów grozy z multipleksów.


7. Widzę, widzę (2014) – pełny napięcia horror z oryginalnym scenariuszem. Najstraszniejszy film z akcją w pełni Słońca.


6. O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu (2014) – samotna wampirzyca na straży porządku w Bad City. Ciekawy debiut, pełen strachu, miłości i dobrej  muzyki.


5. Kult (1973) – psychologiczny horror, podczas którego więcej czasu widz poświęca na zastanawianie się ‘co ja oglądam’ niż prawdziwy strach. Pełny humoru film, ma który należy spojrzeć z dystansem.


4. Tylko kochankowie przeżyją (2013) – Jim Jarmusch opowiada o wampirach. Pełen artyzmu film z nutką grozy. I do tego świetni Tilda Swinton i Tom Hiddelston.


3. Grindhouse: Planet Terror (2007) – szaleńczy film. Apokalipsa zombie, hektolitry krwi, armia USA i kobieta z karabinem zamiast nogi, niczego więcej nie trzeba.


2. Dziewiąte wrota (1999) – Johnny Depp na tropie księgi, której współautorem jest sam diabeł. Kunsztowny horror z elementami kryminału spod ręki Romana Polańskiego.


1. Jeździec bez głowy (1999) – Tim Burton i kryminalna intryga w gotycko-romantycznym horrorze. Jest strasznie, posępnie i tajemniczo.


A jakie filmy na Halloween Wy wybieracie? Więcej inspiracji znajdziecie również w naszym ostatnim poście. Zapraszamy!


#Amanda&Hubert

1 komentarz: