poniedziałek, 31 października 2016

10 z jednego - filmy, które wprowadzą Cię w halloweenowy nastrój

1 komentarz:
 
Już dziś Halloween, a to oznacza, że dynie już wydrążone, a upiorny strój wisi na wieszaku. Jednak nie dla wszystkich jest halloweenowa atmosfera w TV, gdzie lecą same pozbawione fabuły horrory, które straszą tylko tym, że krwi leje się tam tyle, ile szampana na afterparty po rozdaniu Oscarów. Dla tych, którzy po seansie takiego filmu boją się wejść do kuchni, nie mówiąc już o piwnicy, polecamy 10 filmów, które wprowadzą Was w halloweenowy nastrój bez palpitacji serca, podniesionego ciśnienia i czekania na świt pod z kocem na głowie.


10. Pogromcy duchów (1984) – klasyk kina sci-fi i horrorów. Opowieść o nowojorskich łowcach duchów ze znakomitym Billem Murrayem i świetną Sigourney Weaver. A do tego piosenka, którą znają wszyscy.


9. Hotel Transylwania (2012) – animacja o Hrabim Drakula i jego córce. Świetna pozycja pełna potworów, mrocznych plenerów i pozytywnego humoru.


8. Halloween (1978) – klasyczny horror z nieskomplikowaną fabułą. Mimo niskiego budżetu film zdobył niesamowitą sławę, a jego kontynuacje nadal straszą widzów.


7. Gnijąca panna młoda (2005) – Tim Burton w aminowanej odsłonie. Świat zmarłych, upiory i romantyczny wątek, a wszystko to w gwiazdorskiej obsadzie.


6. E.T.(1982) - Legendarny film o wizycie nieziemskiego gościa na naszej planecie. Dla ciekawych polecamy też teorię spiskową o tym, że E.T. jest rycerzem Jedi.


5. Rodzina Addamsów (1991) – historia rodziny, którą zapewne zna każdy. Świetne postaci, absurdalne zachowania i złowieszczy klimat, a wszystko to w oparciu o jeden z najpopularniejszych amerykańskich komiksów.


4. Koralina i tajemnicze drzwi (2009) -  animacja o dorastaniu i wartości rodzinnym więzów na podstawie prozy Neila Gaimana. Pouczająco, ale przede wszystkim przerażająco.


3. Miasteczko Halloween (1993) – animowany musical, na podstawie materiałów do scenariusza Tima Burtona, któremu w wyjątkowy sposób udało się połączyć Boże Narodzenie z Halloween. Pełne mroku postaci z This is Halloween Marilyna Mansona w tle.


2. Rocky Horror Picture Show (1975) – To jest chore!- mówi jedna z bohaterek filmu. I ma rację. Ale to czarująca mieszanka horroru, musicalu i komedii doprawiona nutką sci-fi. No i te piosenki.


1. Jeździec bez głowy (1999) – Tim Burton i kryminalna intryga w gotycko-romantycznym horrorze. Jest strasznie, posępnie i tajemniczo.#Amanda&Hubert

1 komentarz: