wtorek, 3 stycznia 2017

Najlepsze animacje 2016 roku

4 komentarze:
 
Walt Disney nie żyje już wiele lat, ale animacja nadal ma się świetnie. I nie inaczej było w 2016 roku. Fani ruchomych obrazków mieli w czym wybierać, od klasycznej animacji po najnowsze zdobycze grafiki komputerowej, od bajek dla najmłodszych po poważne dramaty dla dorosłych, przez niczym niezakłócony śmiech po dojrzałe i melancholijne tony. Ale koniec tej nudy, nabieramy tempa jak łódź Vaiany i lecimy z rankingiem najlepszych animacji, które zagościły na kinowym ekranie w roku 2016 .


10. Sausage Party (2016) – komedia animowana dla dorosłych, jakiej nigdy nie widzieliście. Mówiące artykuły spożywcze, szalona impreza i brutalna rzeczywistość. Brak sensu, nieokiełzana fabuła i parówka w roli głównej.9. Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie (2016) – kolejna odsłona już klasycznej animacji o mamucie, leniwcu i tygrysie. Tym razem zmagać będą się z kosmicznym kataklizmem, który zagraża światu.8. Anomalisa (2015) - filmowa podróż w animowany świat będący mieszanką realizmu i oniryzmu. Najbardziej ludzki ze wszystkich filmów z lalkami w głównych rolach.7. Sekretne życie zwierzaków domowych (2016) – film dla każdego właściciela zwierzaka, ale i nie tylko. Pełna humoru animacja o sekretach, jakie skrywają się za zamkniętymi drzwiami naszych mieszkań.6. Bociany (2016) – tytułowe bociany od lat już nie dostarczają niemowlaków, a przesyłki zamawiany przez Internet. Jednak przez pomyłkę muszą znowu spróbować z dostarczeniem dziecka, a wszystko to z charyzmatycznymi bohaterami i podstępem w tle.5. Trolle (2016) – kolorowa animacja z mnóstwem brokatu i szalonych nieujarzmionych włosów. Pozycja pełna dobrej muzyki i wesołych bohaterów, pokazujących, jak ważna w życiu jest przyjaźń i kolorowe wycinanki.

4. Kung Fu Panda 3 (2016) – kontynuacja losów Pandy wojownika. Nowe postaci, dobrze prowadzone dialogi i wartka akcja, wszystko co potrzebne atrakcyjnej animacji.3. Kubo i dwie struny (2016) – pełna tajemniczości i magii pozycja o chłopca skrzywdzonego przez los. Dobry, spokojny Kubo będzie musiał wykorzystać swoje umiejętności, by pokonać złe moce i uratować rodzinę. Pełna niebezpieczeństw podróż zagwarantuje mu prawdziwą szkołę życia.


2. Zwierzogród (2016) – miasto zamieszkane tylko przez zwierzęta i charyzmatyczni główni bohaterowie. Kolejna znakomita animacja studia Disney pokazująca ważność przyjaźni i zaufania.


1. Vaiana: Skarb oceanu (2016) – obraz pełny ambicji, które pomogą w wyścigu Oscarowym. Historia nastolatki, która by ratować swoją wyspę musi wyruszyć w niebezpieczną misję. Świeżość energia, wizualna przyjemność i ambitne piosenki, które wzruszają i bawią.


Która z animacji jest Waszą ulubioną? 

#Amanda&Hubert

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne bajki ja na ta ostatnią chiałam jechac do kina ale jakoś przeszło obok :(

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/01/bielizna-od-banggoodcom-taknie.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy wpis, większość przytoczonych przez Ciebie animacji już widziałam. Studiuję grafikę komputerową z prawdziwej pasji, dom produkcyjny, w którym od niedawna pracuję, pozwala mi się realizować i rozwijać. Pomimo młodego wieku tworzę już bardzo zaawansowane animacje 3D, które podobają się zarówno moim klientom, jak i potencjalnym odbiorcom owych materiałów. Marzę o tym, że wprzyszłości uda mi się stworzyć animację pełnometrażową. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe propozycje, niektóre z nich z pewnością obejrzę w niedalekiej przyszłości. Z racji tego, że zawodowo jestem silnie związana z branżą filmową, to staram się być na bieżąco i oglądam sporo filmów, które stanowią dla mnie źródło cennych inspiracji. Na co dzień współpracuję również z pewną firmą oferującą wynajem sprzętu filmowego. Bardzo lubię z nimi współpracować, ponieważ zawsze wynoszę z naszych spotkań sporo cennej wiedzy. Kto wie, być może w przyszłości również zacznę kręcić filmy.

  OdpowiedzUsuń