niedziela, 1 maja 2016

Co oglądamy? (Kwiecień)

5 komentarzy:
 
Witajcie!
Konsekwentni względem naszych zeszło miesięcznych postanowień o stworzeniu nowej serii postów z listą obejrzanych przez nas filmów, prezentujemy dzisiaj Wam wszystko to, co mieliśmy okazje zobaczyć w kinie, czy na ekranach naszych telewizorów lub komputerów. Nie wstydzimy się tego co oglądamy więc pomiędzy często ambitnym kinem plączą się pozycje charakteryzujące się mniejsza jakością, jednak trzeba o czymś rozmawiać w towarzystwie. Nie przedłużając zapraszamy na nasze kwietniowe obejrzane pozycje i do zajrzenia do działu recenzji!
Kwietniowe propozycje Amandy!

Filmy ocenione na 4/ Ujdzie
Chwila (2015)*

Filmy ocenione na 5/ Średni
A Morning Stroll (2011)* - historia spotkania na ulicy Nowego Yorku głównego bohatera z kurą, która zostaje wpuszczona do mieszkania. Trzy różne perspektywy, a każda kolejna jeszcze bardziej szalona od poprzedniej.  
Cyberszantaż  (2015) – film z perspektywy młodej dziewczyny, nad której komputerem przejmuje władzę haker. Szantażuje ją, chcą udostępnić jej kompromitujące zdjęcia. Krótki film na ważny temat obecnej sfery Internetu. Recenzja wkrótce.  
Lights Out (2013)* – krótkometrażowy horror na miarę kinowych filmów grozy. Trzy minuty wystarczyły, abym znów zaczęła bać się gasić światło.
Pasolini (2014) – próbą rekonstrukcji ostatnich dni wielkiego twórcy, do chwili jego śmierci, kiedy to pada ofiarą bestialskiego morderstwa. Recenzja na blogu zapraszamy! (klik!)
Piąta fala (2016) – koniec świata jest bliski, a jak to w Stanach zmierzyć z nim musi się grupa nastolatków, którzy zrobią wszystko żeby uratować siebie i swoją ojczyznę. Więcej przeczytacie w naszej recenzji (klik!)
Wszystko się wali (2003) - Steve Martin jest aktorem znanym głównie z komediowych ról i tak też jest w tym przypadku. Jednak tym razem zmaga się z kobietą, którą poznaje przez Internet i niepotrzebnie zaprasza do domu.

Filmy ocenione na 6/ Niezły
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016) – konfrontacja głównych bohaterów na początku wydaje się najbardziej emocjonującym i wyczekiwanym momentem filmu jednak każdy kadr skrada znakomity Jessey Eisenberg. Po więcej zapraszamy do naszej recenzji (klik!)
Córki dancingu (2015) – polski musical z Kingą Preis w roli szalonej wokalistki, której towarzyszą dwie urocze syreny. Wstyd mówić coś więcej.
Krudowie (2013) – o tym, że ogień zrewolucjonował prehistoryczny świat wiadomo nie od dziś, a ta pozycja dla najmłodszych pobudzi kreatywność niejednego dziecka. Recenzja wkrótce.
Nominacja (2016) – dramat kobiety molestowanej przez szefa wychodzi na jaw dopiero, gdy ten ma dostać nominację na najwyższego sędziego. Poruszają pozycja, ukazująca walkę z własnymi i emocjami. Dobry portret silnych charakterów. Recenzja wkrótce.
Po uszy (2012)* - małżeństwo z wieloletnim stażem zmaga się z poważnym problemem jakim jest dla nich grawitacja, gdyż na każdego z nich oddziałuje inaczej.
Puss in Boots: The Three Diablos (2012)* – często powstają animacje, których bohaterami są postaci znane z długometrażowych filmów. Tak jest w ty przypadku, gdzie Kot w butach szaleje na ekranie w swoim stylowym kapeluszu i z mieczem w łapce, by odzyskać skradzione klejnoty koronne.
Schody (1968)* – przed obejrzeniem tego filmu nie spodziewałam się, że wchodzenie po schodach może być tak fascynujące, żeby aż zrobić o nim animacje krótkometrażową. Jednak było warto.
Wyznania zakupoholiczki (2009) – zakupy ważne są zapewne dla niejednej kobiety, czy mężczyzny, niestety bohaterka tego filmu stanowczo z nimi przesadziła. Jednak jest to świetny film instruktażowy, jak kupować i pomieścić się w szafie.

Filmy ocenione na 7/ Dobry
Mały Książę (2015) – kolejna ekranizacja bajki o Małym Księciu. Świetna zabawa i animacja dla dzieci w każdym wieku. Recenzja już niedługo :)
Między wierszami (2012) – u szczytu swojej kariery pisarz musi zmierzyć się z wyrzutami sumienia po kradzieży pracy innego autora. Recenzja już wkrótce!
Projektantka (2015) – historia eleganckiej, dostojnej i dumnej kobiety, w której rolę wcieliła się znakomita Kate Winslet. Po wielu latach postanawia ona powrócić do swojego rodzinnego miasteczka, a przy okazji przeprowadza modową rewolucję. Zapraszamy do naszej recenzji (klik!)
Zupełnie Nowy Testament (2015) – Bóg istnieje i mieszka w Brukseli. Zaskakująco zabawny, pełen świetnych metafor i gry językowej film dla widzów szukających szalonych doznań. Recenzja już wkrótce.
Zwierzogród (2016) – to najnowsza produkcja Studia Disneya zrealizowana z rozmachem i przy ogromnym nakładzie pracy. Opowiada historię króliczki Judy, która od dziecka marzy o zostaniu policjantką. Po więcej faktów zapraszamy do naszej recenzji (klik!)

Kwietniowe propozycje Huberta!

Filmy ocenione na 3/ Słaby
Fajnie, że jesteś (2004)*- nagrodzona w Cannes etiuda studencka Jana Komasy, okropnie zagrana, nie polecam. 
Bulwar (2014)- ostatnia rola Robina Williamsa, ale sam film bez szału, recenzja tutaj
Pożegnanie z językiem (2013)- filmowy eksperyment od legendarnego Jeana-Luca Godarda, ciekawostka i nic więcej.

Filmy ocenione na 4/ Ujdzie
Huba (2013)- eksperymentów małżeństwa Sasnali ciąg dalszy, tym razem nagrodzony Czarnym Koniem na katowickim Ars Independent Festiwal, oglądając to, można się poczuć jakby podglądać zwykłych ludzi. 
Lewy sercowy (2002)- ciekawy koncept Paula Thomasa Anderssona, ale Adam Sandler w głównej roli nieznośny jak zawsze.

Filmy ocenione na 5/ Średni
Fair Game (2010)- trochę filmowa agitka, ale doborowa obsada trochę go ratuje. 
A Morcing troll (2015)*- jeśli nigdy nie spotkaliście kury na ulicy to obejrzyjcie, bo dobrze poznać jakie to może mieć skutki. 
Tablice (2000)- historia kurdyjskiego nauczyciela, który poszukuje uczniów, warto obejrzeć w sumie jako ciekawostkę, bo to film najmłodszej osoby, której film trafił do konkursu głównego w Cannes.
Saint Laurent (2014)- biografia jednego z najbardziej znanych projektantów mody, świetna obsada, ale nudnawe.
Księżniczka Montpensier (2010)- pustka ubrana w kostiumy, ale dobrze zagrane i broniące się przed nudą.

Filmy ocenione na 6/ Niezły
Kraina miodu i krwi (2011)- Angelina Jolie opowiada o wojnie na Bałkanach oczami zakochanych w sobie Bośniaczki i Serba. Nie jest źle, ale trochę za dużo wątków na raz. 
Ju Dou (1990)- mistrz chińskiego kina Yimou Zhang opowiada o poniżanej kobiecie i jej skomplikowanych relacjach z mężczyznami. Trochę dramat, trochę obyczajowy, trochę romans. 
Kalwaria (2013)- Brendan Gleeson w roli księdza, któremu ktoś zapowiedział śmierć. Nie ma źle, ale mogło być lepiej.
Rust and Bone (2012)- Jacques Audiard zanim dostał Złotą Palmę, historia treserki orek, która traci nogi. Bardzo romantycznie, dużo akcji, sprawny montaż i znakomita Marion Cotillard.
Kolejny rok (2010)- małżeństwo z długoletnim stażem pomaga uporządkować życie swoim znajomym. Ciepłe, mądre i bardzo dobrze zagrane. 

Filmy ocenione na 7/ Dobry
Festen (1998)- kultowy film Thomasa Vinterberga. Sześćdziesiąte urodziny głowy rodziny są okazją do wyrzucenia skrywanych tajemnic i żali. Film do refleksji. 
Tajemnica Góry Malakka (2012)*- sześcioletni Junior wyrusza w podróż do Chin, aby rozwikłać tajemnicę śmierci ojca, świetna animacja i znakomite poczucie humoru. 
Córki dancingu (2015)- dwie syrenie siostry- Złota i Srebra- trafiają między ludzi i zaczynają karierę podczas dancingów. Dużo szaleństwa, muzyka Ballad i Romansów i dużo krwi. 
Królowa pustyni (2015)- historia życia Gertrude Bell. Świetny film biograficzny w znakomitych plenerach. Więcej przeczytacie tutaj
Ex Animo (2013)- szalony przegląd skojarzeń autora tego filmu, Znakomita zabawa. 
Chłopiec na rowerze (2011)- bracia Dardenne w typowej dla siebie obyczajowej fabule. Historia chłopca z domu dziecka, który poszukuje ojca. Znakomite kino. 
Basen (2003)- Francois Ozon opowiada historię pisarki, która wyjeżdża na wakacje do domu  nad morzem swojego wydawcy. Tam spotka jego córkę. Sporo napięcia i znakomita Charlotte Rampling. 
Niezasłane łóżka (2009)- typowy film hipsterski, pozujący na mądry, choć nie do końca taki będący, ale ogląda się dobrze.
Przypis (2011)- historia skomplikowanych relacji ojca i syna, obaj są wykładowcami na talmudycznej uczelni. Pewna sprawa może jeszcze bardziej skomplikować ich relacje. Zabawne, pouczające i świetnie zagrane.

Filmy ocenione na 8/ Bardzo dobry
Sens życia wg Monty Pythona (1983)- legendarna formacja poszukuje sensu życia, poszukiwania idą jak idą, ale widz podczas nich bawi się świetnie. 
Trzy kolory: Czerwony (1994)- kultowy już film Krzysztofa Kieślowskiego o przyjaźni młodej modelki i emerytowanego sędziego, który podsłuchuje sąsiadów. Znakomite!
Podwodne życie ze Steve’m Zissou (2004)- historia twórcy filmów dokumentalnych Steve'a Zissou, absurdalne poczucie humoru, piękne dekoracje, znakomite kostiumy i plejada gwiazd. Czyli wszytko to, do czego przyzwyczaił nas Wes Anderson
Syn Szawła (2015)- Oscar dla filmu nieanglojęzczynego i opinia jednego z najlepszych filmów zeszłego roku. Wszystko to zasłużenie dla Laszlo Nemesa za historię węgierskiego Żyda i więźnia obozu w Auschwitz, który chce pochować zwłoki chłopca. 

*film krótkometrażowy


#Amanda&Hubert

5 komentarzy:

 1. Muszę obejrzec, a tym bardziej, że zaczęła się majówka! :D

  reggae-karolina.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłem na "Małym Księciu" zaraz po premierze i mnie zachwycił - czekam na recenzję! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesli bede miała czas to pewnie coś obejrzę :D

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tyle filmów!!!! Żebym i ja mogła tyle oglądnąć, ehh...

  Susette
  0zuzol0.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniecznie muszę obejrzeć ,,Syna Szawła".

  OdpowiedzUsuń