Projektantka (2015) - recenzja

Projektantka (2015)
Reżyseria: Jocelyn Moorhouse
Gatunek: Dramat, Komedia
Premiera: 14 września 2015

Twórczość reżyserka Jocelyn Moorhouse nie jest zbyt pokaźna, a premiera poprzedniego filmu tej australijskiej twórczymi miała miejsce 1997 roku. Pomimo tak dużej przerwy odważnie i z rozmachem podeszła do swojego nowego dzieła.

Projektantka to historia eleganckiej, dostojnej i dumnej kobiety – Tilly Dunnage, w której rolę wcieliła się znakomita Kate Winslet. Po wielu latach postanawia ona powrócić do swojego rodzinnego miasteczka, z którego musiała uciekać jako mała dziewczynka, gdy została oskarżona o zabicie syna burmistrza. Przez lata podróżowała głównie po Europie, by w końcu trafić do Paryża, gdzie zdobywała doświadczenie w największych domach mody. Niezwykłymi, krawieckimi umiejętnościami podbija serca początkowo sceptycznie nastawionych do niej mieszkańców, by w końcu znów stracić w ich oczach. W tym samym czasie podejmuje się opieki nad swoją ekscentryczną matką (Judy Davis) i zabawy po kątach z miejscowym przystojniakiem (Liam Hemsworth), a także wytacza wojnę złym gustom i byłym oskarżycielom.

Projektantka to zabawny, a zarazem smutny i poruszający film, nie tylko dla fanów mody, czy dobrych dramatów. Jest to świetny obraz, momentami z komediowym wydźwiękiem, który zadowoli wiele wymagających kinomanów, a to głównie za sprawą wyjątkowej, dobrze ubranej Kate, która funduje widzom gorące zakończenie.

.

Patrycja Strempel 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz