czwartek, 28 kwietnia 2016

Kwiecień w kinie

2 komentarze:
 
Witajcie!

Kwiecień-plecień, bo przeplata. I tak też było w kinie, prawdziwy miks gatunków, absolutne nowości i kolejne sequele, kino wybitne i artystyczne niewypały, od tego wszystkiego, aż miesza się nam w głowach i nie wiemy, czy naprawdę jechaliśmy na mustangu po bulwarze z babką, czy to był tylko sen. 


Pasolini polska premiera- 1 kwietnia 2016
Znając biografię Pier Paolo Pasoliniego można było się spodziewać głębokiego, niejednoznacznego i kontrowersyjnego filmu. A dostajemy nudne sceny rodzajowe, garść filozoficznych przemyśleń i nudnawe sceny z niezrealizowanych dzieł reżysera. Abel Ferrara broni się tu przed biograficznym słodzeniem, ale też nie potrafi dać nic w zamian. 5/10 (nasza recenzja)


Git polska premiera- 1 kwietnia 2016
Kujon zafascynowany rapem z lat 90. wraz z przyjaciółmi zamieszany w narkotykową intrygę. Porcja przygód sprawi, że będzie musiał dorosnąć. Parę mądrych pytań, dużo dobrej muzyki, bling-bling i dowód na to, że komedie z Afroamerykanami mogą być lepsze niż Norbit6/10 (nasza recenzja)


Batman v Superman: Świt sprawiedliwości polska premiera- 1 kwietnia 2016
Film o superbohaterach, nie dla każdego. Zupełnie nowa, mroczna przygoda bohaterów, zwieńczona ich konfrontacją. Więcej przeczytacie w naszej recenzji. 6/10 (nasza recenzja)


Kung Fu Panda 3 polska premiera- 1 kwietnia 2016
Kontynuacje losów smoczego wojownika, który i tym razem musi zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, by osiągnąć wymarzony spokój. Więcej znajdziecie tutaj! 7/10 (nasza recenzja)


Mustang polska premiera- 8 kwietnia 2016
Kino obyczajowe najwyższych lotów. Obraz o opresyjnej sile tradycji, roli kobiety w społeczeństwie i trudnym czasie dojrzewania. Dramatyzm przełamywany poczuciem humoru. I pamiętajcie, że to dopiero debiut reżyserki, a już dostajemy kino lepsze niż znakomite. 9/10 (nasza recenzja) 


Królowa pustyni polska premiera- 8 kwietnia 2016
Biografia Gertrude Bell to gotowy materiał na film, dlatego cieszy pojawienie się filmu Wernera Herzoga. Dobrze zagrane, oparte na porządnym scenariuszu i świetnie zrealizowane. Kino klasy wyższej. 7/10 (nasza recenzja)


Bulwar polska premiera- 8 kwietnia 2016
Nie jest to na pewno film wybitny, a nawet dobry. Raczej przeciętny i niezbyt odkrywczy, ale warto zobaczenia, po to, żeby zapamiętać Robina Williamsa z porządnie zagranych roli dramatycznych, a nie nieśmiesznych komediowych ról jakimi raczył nas w ostatnim latach swojej kariery. 4/10 (nasza recenzja)


Piąta fala polska premiera- 15 kwietnia 2016
Słabiutki film dla nastolatków, w którym żaden wątek nie jest ciekawie poprowadzony. Nie ma tu też nic dla fanów sci-fi czy kina katastroficznego, bo ten film jedynie ich rozczaruje swoimi brakami pod każdym względem, i w fabule, i w realizacji. To typowy film dla widza w wieku 15 lat, który jednak też nie będzie tu niczym zachwycony. Co najwyżej nie zaśnie z nudy podczas seansu. 4/10 (nasza recenzja)


Babka polska premiera- 29 kwietnia 2016
Ten film przez dystrybutorów promowany jest jako komedia, niestety poza fryzurą wnuczki tytułowej bohaterki nic więcej śmiesznego tu nie ma. To raczej płytki psychologicznie film obyczajowy, udowadniający jak można zmarnować ciekawy i kontrowersyjny temat. 5/10 (nasza recenzja)


Zapraszamy również do działu z naszymi recenzjami oraz do innych filmowych postów :)

#Amanda&Hubert

2 komentarze:

 1. Dziekuje Ci za propozycje, na majówkę robie noc filmową może cos z tego się znajdzie! :*

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kwiecień plecień :D
  Tyle bajeranckich filmów!!!!

  Susette
  0zuzol0.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń