niedziela, 30 lipca 2017

Akcja animacja - Balerina (2016)

1 komentarz:
 
Balerina (2016)
Reżyseria: Eric Summer, Éric Warin
Gatunek: Animacja, Komedia
Premiera w Polsce: 20 stycznia 2017

Pasja i spełnianie marzeń to istotne kwestie, które wpajane są dzieciom od najmłodszych lat. Dlatego też twórcy animacji nie pozostają w tyle i kreują co raz to bardziej poruszające historie, które mają wzruszać, bawić, czy uczyć jak po trupach brnąć do celu. W ten sposób prezentuje się francusko-kanadyjska animacja o sierocie, która za wszelką cenę pragnie zostać baleriną.


Balerina to prosta historia opierająca się na zasadach od zera do bohatera. Ambitna bohaterka Felicja wraz ze swoim przyjacielem Wiktorem uciekają z sierocińca, by wyruszyć do Paryża i tam spełniać marzenia. On pragnie zostać genialnym wynalazcą, ona znaną na całym świecie baleriną. Na swojej drodze oczywiście napotykają wiele problemów, ale i sprzymierzeńców, którzy wspierając dzieci, wzmacniają ich wiarę w siebie.

Twórcy prezentują potencjalnie obiecującą pozycję, która traci na jakości z każdą minutą, a na pewno już z wypowiadanymi dialogami. Brak tutaj dbałości o detale, pomimo pięknych paryskich scenerii i skomplikowanych ruchów stóp. Całość historii wydaje się prosta, lecz w tym tkwi jej urok i pozytywna energia przekazywana małym i dużym księżniczkom podczas seansu. Ponadto tytuł animacji mógłby sugerować pozycję z co najmniej dobra muzyką, jednak tak się nie dzieje.

Balerina to bajka niepozbawiona morału i charyzmatycznych bohaterów, jednak w natłoku emocji próżno szukać sensu, a co dopiero dobrego seansu.Patrycja Strempel 

1 komentarz:

  1. baletnica bez anoreksji to nie baletnica! ten film kłamie! niepotrzebnie idealizuje!

    OdpowiedzUsuń