sobota, 8 lipca 2017

10 z jednego - akcja w samolocie

1 komentarz:
 
Wakacje to czas dalekich i bliskich podróży. Poznawania nowych miejsc, powracania do znanych. Natchnięci wizja urlopu i słonecznego plażowania uznaliśmy, że to odpowiedni moment na przedstawienie najnowszego rankingu o filmach, których akcja związana jest z samolotami. Wsiadajcie z nami na pokład i ruszajcie w podróż w przestworza!


10. Samoloty (2013) reż. Klay Hall – wierny spin-off filmu Auta, którego akcja rozgrywa się w powietrzu. Dusty jest cierpiącym na lek wysokości rolniczym samolotem, który marzy o wzięciu udziału w wyścigu powietrznym. Absurd goni rozpędzone maszyny, by ostatecznie pozostawić niedosyt rozwinięty w kolejnej części.


9. Plan lotu (2005) reż. Robert Schwentke – Jodie Foster w roli zdesperowanej matki, która na pokładzie samolotu gubi córkę. Pełna przewrotnych momentów i  dreszczy pozycja w przestworzach.


8. W chmurach (2009) reż. Jason Reitman – Ryan podróżuje od lotniska do lotniska, zwalnia pracowników w imieniu prezesów, jednak gdy poznaje Alex postanawia zmienić coś w swoim życiu. Pełna wzlotów i upadków pozycja o życiu w chmurach.


7. Top Gun (1986) – Tom Cruise świeży i młody, jakiego dawno nie widziano. Wiekowy film w dobrym stylu opowiadający o uczniach elitarnej szkoły lotniczej, którzy rywalizują o tytuł najlepszego pilota. Romans, akcja i podniebne akrobacje, kino dla lubiących zarówno wzloty, jak i upadki.


6. Sully (2016) reż. Clint Eastwood – twórcy zadbali o to, by historia powszechnie znana, gdy pilot Chesley "Sully" Sullenberger zmuszony był awaryjnie lądować, uszkodzonym samolotem na rzece Hudson, zamieniła się w trzymający w napięciu obraz z wartka akcją. Ponadto dobre zdjęcia w połączeniu z Tomem Hanksem na ekranie to obiecujące widowisko. Nasza recenzja dostępna na blogu.


5. Czy leci z nami pilot? (1980) reż. Jim Abrahams, David Zucker, Jerry Zucker – powstało na świecie parę naprawdę kultowych komedii. Jedną z nich jest właśnie ta produkcja. Zakręcona fabuła, mnóstwo gagów i Lesie Nielsen. Czy może być śmieszniej?


4. Terminal (2004) reż. Steven Spielberg – lekka tonacja i dobrze prowadzeni aktorzy, a to wszystko pod skrzydłami Stevena Spielberga na lotnisku w Nowym Jorku.


3. Przelotni kochankowie (2013) reż. Pedro Almodóvar – co otrzymamy, gdy wymieszamy Pedro Almodovara, paradę hiszpańskich gwiazd i dużo meskaliny?  Fantastycznie zabawne, wciągające i dające do myślenia kino. Należy oglądać bez uprzedzeń.


2. Lot (2012) reż. Robert Zemeckis – gdy pilot Whitaker szczęśliwie ląduje zepsutym samolotem i ratuje pasażerów staje się bohaterem. Jednak śledztwo wykazuje, że siadł on za stery pod wpływem alkoholu i narkotyków. Pełna napięcia akcja, nie tylko w czasie katastrofy.


1. Aviator (2004) reż. Martin Scorsese – gdy wielcy twórcy zabierają się za wielkie biografie zawsze czeka nas później do obejrzenia dobre kino. I tak jest tym razem. Fascynująca biografia Howarda Hughesa przepełniona gwiazdami. Świetny DiCaprio w głównej roli i nagrodzona Oscarem Cate Blanchett w roli Katharine Hepburn.#Amanda&Hubert

1 komentarz:

  1. nie zam tego zupełnie :O

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń