niedziela, 9 lipca 2017

Tożsamość zdrajcy (2017) - recenzja

1 komentarz:
 
Tożsamość zdrajcy (2017)
Reżyseria: Michael Apted
Gatunek: Thriller, Akcja
Premiera w Polsce: 23 czerwca 2017

Obecnie w obliczu wielu ataków terrorystycznych i migracji ludności, filmowcy zyskują nowe inspiracje do powstawania kolejnych filmów akcji opartych na tajemniczych sytuacjach i agentach zbawiających świat. Tym razem zdecydowali się na zagrożenie biologiczne, agentkę CIA i pełen niebezpieczeństw Londyn.


Tożsamość zdrajcy to zdecydowanie film aktualny. Pokazujący islamskich wyznawców dążących do zniszczenia zachodniej ludności. Z powstrzymaniem ataku poradzić będzie musiała sobie Alice Racine (Noomi Rapace) dawniej ulubienica CIA, do czasu nieudanej akcji w Paryżu. Zostaje przywrócona do pracy, gdzie ma przesłuchać podejrzanego o pracę dla dżihadystów. Jednak nic nie idzie zgodnie z planem, a bohaterka zostaje oskarżona o zdradę. Zmuszona jest prowadzić sprawę na własną rękę, by oczyścić się z zarzutów i uratować tysiące ludzi przed zamachem.

Na ekranie dobrze prezentuje się obsada. Pomijając główną bohaterkę, której wiele brakuje do doskonałości, jakości dodaje występ Johna Malkovicha jako szefa CIA oraz Michael Douglas. Oboje świetnie odnajdują się w granych postaciach nadając tym samym produkcji odrobiny klasy. Nie zawodzi również Orlando Bloom jako czarujący żołnierz pędzący z pomocą Alice.

Najsłabszym elementem jest zdecydowanie scenariusz filmu, zapewne ze względu na debiut jego twórcy (Peter O'Brien). Akcja prowadzona jest chaotycznie, to gubiąc widza, to zapominając o jego inteligencji. Prowadzona intryga jest zdecydowanie słaba, a całość mało oryginalna i powtarzalna.

Tożsamość zdrajcy to film pozbawiony świeżości. Odgrzewa od dawna znane wątki fabularne, by ostatecznie znudzić i rozczarować. To kino sensacyjne, które zbudowane jest na intrygach i nieporozumieniach, którego głównym fundamentem zdecydowanie jest jego obsada.Patrycja Strempel 

1 komentarz:

  1. Film nie dla mnie całkowicie :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/07/elunopl-sklep-z-przyszoscia.html

    OdpowiedzUsuń