sobota, 31 grudnia 2016

To pierwszy taki rok... - najlepsze polskie filmy 2016 roku

2 komentarze:
 
Chociaż za oknem listopad w pełni, to kalendarz i resztki świątecznych ciastek na stole przypominają nam, że tak naprawdę to już ostatnie minuty 2016 roku. Czyli czas podsumowań i to nie tylko blogowych.
Rok 2016 to pierwszy taki rok, kiedy polskie kino zrobiło krok do przodu, a nie stało wcześniej nad przepaścią, o czym świadczą sukcesy polskich filmów na Berlinale czy festiwalu w Sundance. 
Dlatego w tym roku podsumowania zaczniemy od rankingu polskich 10 filmów, które można było obejrzeć w kinach w tym roku i zrobiły  na nas największe wrażenie.


10. Zaćma (2016) – wyjątkowa kreacja Marii Mamony z przerażającą historią w tle. Niezapomniany seans z pełnymi patetyzmu scenami ukazującymi polskie realia poprzedniego wieku. (Nasza recenzja)


9. Baby Bump (2015) – Dorastanie jako tor przeszkód i artystyczna odwaga jaką mało kto w Polsce posiada. Dziko, bezkompromisowo i z dużą ilością szaleństwa!


8. Zjednoczone stany miłości (2015) – Polska, lata 90. i poruszające ludzkie historie. Fenomenalne aktorki w roli postaci uwikłanych we własne, niełatwe emocje.


7. Kamper (2016) – Historia miłości (albo jej końca) trzydziestoletnich Manii i Kampera. Kino o dorastaniu, dla tych którzy dorastają całe życie.


6. Plac zabaw (2016) – jeden dzień z życia polskich nastolatków. Przejmująca historia o dorastaniu, bólu i klasach społecznych.


5. Moje córki krowy (2015) – Kino kobiece, ale nie tylko dla kobiet. Próba poprawienia relacji między dojrzałymi siostrami, pozbawiona banałów, z odpowiednią porcją sentymentalizmu i świetną grą obsady


4. Jestem mordercą (2016) – pełen intryg i napięcia kryminał z odpowiednią dozą tajemniczości. Prawdziwa historia, która warta jest poznania. (Nasza recenzja)


3. Wołyń (2016) – znakomity obraz Wojciecha Smarzowskiego. Film debiutów, pełen szczerości, cierpienia i poseansowych refleksji. (Nasza recenzja)


2. Ostatnia rodzina (2016) – film oparty na łzach, zachwycie i podziwie. Genialny obraz o relacjach, niezrozumieniu i wyjątkowych kreacjach aktorskich. (Nasza recenzja)1. Wszystkie nieprzespane noce (2016) – Hipsterska ballada o współczesnej młodzieży. Poczucie humoru, dużo dobrej muzyki i trafne obserwacje. A do tego piękna Warszawa w tle. (Nasza recenzja)


Wszystkiego dobrego w Nowym roku!
#Amanda&Hubert

2 komentarze:

  1. Muszę koniecznie obejrzeń ostatni film :D

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2016/12/happy-new-year.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Teraz to taka musztarda ale wam też wszystkiego dobrego! I dzięki za zestawienie, trzeba uzupełnić filmowe braki...

    OdpowiedzUsuń