niedziela, 18 grudnia 2016

10 x 2 z jednego - Filmy, które wprowadzają świąteczny nastrój

1 komentarz:
 
Święta tuż, tuż. W kinie pojawiają się kolejne świąteczne propozycje pełne śniegu, magii i miłości, a na ekrany naszych telewizorów już jakiś czas temu wjechała słynna czerwona ciężarówka. Stojąc w obliczu wyzwania, zdecydowaliśmy się wybrać film pełne świątecznej atmosfery, by umilić Wam nadchodzący czas. Nasz dzisiejszy ranking postanowiliśmy podzielić na dwie części, by dać Wam więcej pełnych śniegu, miłości i prezentów pozycji.


20. Milion na gwiazdkę (2007) - prezencie marzy każdy z nas, a bohaterom tego filmu nawet się to przytrafia. Familijne kino z Patrcikiem Swayze, które nie zostaje na zbyt długo w pamięci. 

19. Wesołych Świąt (2006) – niepozbawiona humoru komedia familijna z udziałem Danny’ego DeVito. Pełny rywalizacji i świątecznego światła film, który rozgrzewa do czerwoności nie tylko twarze głównych bohaterów, wystawione na mróz.


18. Święta Last Minute (2004) – co może być lepsze niż organizacja i cała świąteczna otoczka? Dla rodziny Kranków atrakcyjniejszą jest wycieczka na Karaiby. Jednak niespodziewane odwiedziny dzieci zmuszą ich do powrotu do tradycji.


17. Wigilijny show (1988) – Bill Murray w roli producenta telewizyjnego, który doświadcza magii i odwiedzin trzech duchów znanych z Opowieści Wigilijnej,  które pragną uświadomić bohaterowi wartość Bożego Narodzenia.  Klasyka w świątecznym klimacie.


16. Zły Mikołaj (2003) i Zły Mikołaj 2 (2016) – zawodowy oszust w przebraniu Świętego Mikołaja zrobi wszystko, by obrabować najbardziej potrzebujących. Wraz ze swoim wspólnikiem spełniają jedynie swoje bożonarodzeniowe życzenie o wielkiej kasie.
15. Świąteczne opowieści (2008) – francuskie świąteczne kino z Catherine Deneuve w głównej roli. Pomimo specyficznego klimatu i spuchniętej głównej bohaterce, święta czuć w powietrzu.


14. Rodzinny dom wariatów (2006) - świąteczne rodzinne spotkania nie zawsze muszą zapowiadać się na miłe wydarzenia i tak to też wygląda w tym filmie. Ale nie ma złego, co by na dobre nie wyszło. A do tego świetna jak zawsze Diane Keaton i Sarah Jessica Parker, jak zawsze w zabawnej (tym razem nie żenującej) roli. 


13. Grinch: świąt nie będzie (2000) - mimo, że jest tutaj sporo czerwonych ubranek z białym puszkiem, to i tak króluje zieleń. Nienawidzący świąt zielony mieszkaniec Ktosiowa robi wszystko,, aby je zniszczyć, Pozornie zupełnie antyświątecznie, ale dzięki temu filmowi pokochacie święta jeszcze bardziej. 


12. Cztery Gwiazdki (2008) – rozwiedzieni rodzice pary bohaterów mają nowe rodziny i życia, a Kate (Reese Witherspoon) wraz z Bradem (Vince Vaughn) pragną każdemu poświecić dostateczną ilość uwagi. W świątecznym natłoku obowiązków, idealny film o rodzinnym zaangażowaniu z nutą humoru.

11. Firmowa Gwiazdka (2016) - Najnowsza świąteczna produkcja z Jennifer Aniston w głównej roli. Duża korporacja organizuje wbrew kierownictwu imprezę świąteczną, która wymyka się spod kontroli. Wszystko uszłoby płazem gdyby nie warunki atmosferyczne, które wstrzymały lot głównego kierownika firmy. Zgrabna mieszanka ho ho ho! z ha ha ha!.

Już wkrótce część druga!

#Amanda&Hubert

1 komentarz:

  1. Niektóre znam heheh i lubię :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń