niedziela, 11 grudnia 2016

10 z jednego - najlepsze oscarowe piosenki

1 komentarz:
 
Zbliżają się Święta, a wraz z nimi również i nastrojowa muzyka. Czasami jednak, by nie popaść w monotonię, należy posłuchać czegoś z górnej półki. Dlatego dziś stajemy na palcach i prezentujemy nasze ulubione piosenki filmowe, które zostały nagrodzone Oscarem.   W ogromnych ilościach zwycięskich utworów z animacji, z uporem poszukiwaliśmy również oryginalnych ścieżek, które zadowolą uszy niejednego kinomana.


10. Things Have Changed – choć komediodramat Cudowni chłopcy, mimo gwiazdorskiej obsady, nie zdobył specjalnego uznania, to pochodząca z niego piosenka autorstwa i w wykonaniu samego Boba Dylana zdobyła najwyższe filmowe laury.

9. (I’ve Had) The Time of My Life – piosenka, którą wszyscy znają z filmu Dirty Dancing, który również znają wszyscy. Warto przede wszystkim dla znakomitego wykonania duetu Bill Medley i Jennifer Warnes.

8. You Must Love Me – najbardziej poruszająca piosenka z klasycznego już musicalu Evita Andrew Lloyd Webera. Filmowe wykonanie Madonny zdecydowanie zasługuję na pochwały.


7. Skyfall – znakomite wykonanie Adele piosenki do jednego z najświeższych Bondów przyniosło nadzieję, na to, że filmy o przygodach 007 może promować popowa piosenka skrojona znakomicie jak garnitury tego bohatera. Klasa sama dla siebie.

6. Let It Go – super przebój z super przebojowej, dla niektórych już nawet kultowej animacji, Krainy Lodu.  Chwytliwa melodia, odrobinka patosu i pełne serca wykonanie. Czego chcieć więcej.

5. Glory – ta piosenka udowadnia, co było największą siłą tego filmu – znakomita ścieżka dźwiękowa. Słuchać, słuchać i słuchać.

4. Over the Rainbow – melancholijna ballada skomponowana do filmu Czarnoksiężnik z Krainy Oz. Przebojem weszła nie tylko do klasyki filmowych przebojów, co wręcz stała się standardem muzyki rozrywkowej. I to w pełni zasłużenie.

3. Take my breath away – przebój muzyczny na miarę przeboju filmowego, do którego został wykonany. Znakomita produkcja Giorgio Morodera w wykonaniu grupy Berlin, która słusznie zajmuje miejsce na listach najlepszych piosenek lat 80.

2. Can You Feel the Love Tonight – Elton John w najwyżej muzycznie formie w utworze do jednej z najbardziej poruszających animacji wszechczasów. Przy tej piosence można poczuć miłość i to o każdej porze dnia.  

1. Raindrops Keep Fallin’ on My Head – western Butch Cassidy i Sundance Kid w reżyserii George’a Roya Hilla zajął ważne miejsce w historii tego gatunku i był sporym przebojem, lecz i tak daleko mu do popularności jaką zyskał pochodzący z niego szlagier. Najprawdziwsza przyjemność dla ucha.


#Amanda&Hubert

1 komentarz:

  1. Piosenka Adel jest cudowna :O

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń