środa, 29 listopada 2017

Serce miłości (2017) - recenzja

Brak komentarzy:
 
Serce miłości (2017)
Reżyseria: Łukasz Ronduda
Gatunek: Dramat
Premiera w Polsce: 1 grudnia 2017

W polskim kinie często nie uświadczmy indywidualności. Twórcy pokazują to co zwykłe, zapominając o intrygujących, alternatywnych historiach. Takie relacjach jednak możemy zobaczyć w najnowszym filmie Łukasza Ronduda, reżysera pełnego dynamizmu Performera, który wraz ze scenarzystą Robertem Bolesto, odpowiedzialnym za Córki dancingu, czy Ostatnią rodzinę, oferują kino pełne niezwykłości.


Serce miłości subtelna, pełna artystycznego wyrazu produkcja ukazujące losy dwójki outsiderów - Zuzanny Bartoszek (Justyna Wasilewska) artystki, pisarki oraz Wojciecha Bąkowskiego (Jacek Poniedziałek) muzyka i performera. Połączyła ich pasja do sztuki oraz miłość, którą trudno określić. Przepełnia nich artystyczna wizja oraz narcystyczne uwielbienie, wizualnie identyczni bohaterowie funkcjonuje w świecie, paradoksalnie takim samym, jak przeciętny człowiek, jednak czerpią z niego zupełnie inną energię, która kreuje ich na wyjątkowe indywidualności. Starają się prowadzić wspólne życie, jednak chęć dominacji, pretensje oraz wybuchy złości nie pomagają w budowaniu zdrowych relacji, a chęć twórczego sukcesu wydaje się momentami być silniejsza od chęci wspólnego szczęścia i miłości.

Reżyser świetnie odzwierciedlił styl obu postaci. Wizualnie perfekcyjny świat Zuzanny oraz alternatywne podejście do muzyki i poezji Wojciecha. Wprowadza widza w ich prawdziwe życie, pozwala obserwować wiernie ukazany świat bohaterów i ich oryginalnej sztuki. Oboje korzystają z codzienności, opierają na niej swoje działa – sny, osobiste doświadczenia, czy uczucia stają się publiczne, przez co widzowi łatwiej zrozumieć ich osoby. W głównych rolach bezbłędnie prezentują się Justyna Wasilewska oraz Jacek Poniedziałek, jako ekscentryczni artyści dostali niemałe wyzwanie do pokonania, jednak ze wsparciem Bąkowskiego oraz Bartoszek, tworzących dialogi, całość prezentuje się intrygująco.

Serce miłości to pełen intelektualnych gier film, którego inspirujący klimat zachęca do zagłębienia się w historię bohaterów. Wyjątkowy świat, który niektórych może zaciekawić, innych wystarczyć, wizja codzienności oczami artystów.


Patrycja Strempel


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz