środa, 7 września 2016

Nowe przygody Aladyna (2015) - recenzja

2 komentarze:
 
Nowe przygody Aladyna (2015)
Reżyseria: Arthur Benzaquen
Gatunek: Komedia
Premiera w Polsce: 26 sierpnia 2016

Większość z nas zapewne w dzieciństwie marzyła o złotej rybce spełniającej życzenia, czy magicznej lampie z dżinem. Niektórzy może i nadal trą każdą napotkaną lampę i wykrzykują do niej swoje pragnienia. Szanujemy te osoby i polecamy brać przykład z bohatera filmu Arthura Benzaquena.

Nowe przygody Aladyna to film luźno zainspirowany bajką, którą znamy od lat. Opowiada historię dwóch drobnych przestępców, którzy w świąteczny dzień w przebraniach mikołajów zamierzają obrabować sklep, jednak gdy trafiają do działu dziecięcego grupa małych terrorystów prosi o opowiedzenie bajki i tak główny bohater nie mogąc odmówić rozpoczyna historie o arabskim złodziejaszku Aladynie.

Całość akcji osadzone jest w arabskim mieście, gdzie poznajemy Aladyna i jego przyjaciela. Później losy głównego bohatera toczą się podobnie, jak w znanej wszystkim animacji, jednak film urozmaicony jest dużą dawką humoru, bynajmniej nie dla najmłodszych. Należy również wspomnieć, że pozycja ta, jest to wersja aktorska, a bohaterowie w idealny sposób wpasowali się w powierzone im role.

Nowy film Arthura Benzaquena gwarantuje zabawę dla raczej starszego widza. Polski dubbing również potwierdza tę opinię, gdyż pozycję przepełniają żarty z podtekstami erotycznymi, czy nawiązujące do codziennej rzeczywistości. Niestety pomimo wielu udanych dialogów, widz otrzymuje również prymitywny dowcip na najniższym poziomie.

Nowe przygody Aladyna to komedia opowiedziana z werwą. Nowa interpretacja klasycznej bajki pozwala od początku poznać nam jej bohaterów, co gwarantuje dobrą zabawę. Jednak pomimo wielu zalet, film posiada i wady, które przesądzają o jego końcowym odbiorze.
Patrycja Strempel 

2 komentarze:

 1. Ogladałam zwiastuny tego w kinie :D

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym oglądnąć :D Lubię komedie :)

  Susette
  CHOCOLADZIX - KLIK

  OdpowiedzUsuń