piątek, 9 września 2016

Smoleńsk (2016) - recenzja

3 komentarze:
 
Smoleńsk (2016)
Reżyseria: Antoni Krauze
Gatunek: Dramat
Premiera w Polsce: 9 września 2016


Antoni Krauze reżyser takiego filmu jak Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł  podejmuje kolejny patriotyczny temat. Tym razem w swoim filmie opowiada i przypomina o wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 roku, kiedy to w katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginęła Polska para prezydencka oraz towarzysząca im delegacja udająca się na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej.

Aby nie brnąc dalej w polityczne potyczki lepiej nie skupiać się na elementach fabuły. Losy i przebieg wydarzeń z tego filmu zapewne znany jest większości Polakom. Na nowo również reżyser przypomina o stalowej brzozie, czy podejrzeniach o długo szykowanym zamachu, a wszystko to za sprawa głównej bohaterki, która jako dziennikarka telewizyjna zajmuje się tematem katastrofy. Niestety film przez większość czasu ukazuj jedynie pseudo dziennikarstwo, a Beata Fido jako cyniczna dziennikarka Nina nieszczególnie radzi sobie w tym zadaniu. Film praktycznie w każdej minucie pokazuje specyfikę polskiego społeczeństwa. Ślepe wierzenie w cud, czy wewnętrzną nienawiść.

Smoleńsk to zbiór przeważnie złej jakość obrazków, które nie wnoszą nic nowego, a jedynie upewnią w przekonaniu, ze nic więcej na temat Smoleńska nie powinno być juz powiedziane. Ponadto film ten nie ukazuje jedynie katastrofy lotniczej, którą żył cały nasz kraj, ale również stan w jakim znajduje się polskie społeczeństwo i rząd, które wyraziły zainteresowanie tą pozycją.
               
  
Patrycja Strempel

3 komentarze:

 1. Widziałam trailer tego filmu i wydawał się fajny jednak i tak co do filmu to przekonana niestety nie jestem :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem fanką takich filmów, aczkolwiek ten film bym obejrzała. :)
  http://mateslifex.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam się wybrać na ten film z grupą, ale w końcu nie poszłam...

  Susette
  CHOCOLADZIX - KLIK

  OdpowiedzUsuń