czwartek, 29 grudnia 2016

Firmowa Gwiazdka (2016) - recenzja

2 komentarze:
 
Firmowa Gwiazdka (2016)

Reżyseria: Josh Gordon, Will Speck
Gatunek: Komedia
Premiera w Polsce: 9 grudnia 2016

Spędzanie zbyt dużej ilości czasu ze współpracownikami nie wszystkim zawsze wychodzi na dobre. Jednak okres Świat, gdy momentami zdarza nam się pomyśleć o innych, to dobry czas spotkanie integracyjne połączone z pracowniczą Wigilią, które wydaje się być dobrą opcja zacieśniania relacji. Z takiego założenia wyszedł również Clay (T.J. Miller) korpo-szef, który postanowił zorganizować niezapomnianą imprezę.


Firmowa gwiazdka to banalna historia z komediową obsadą. Bateman, Aniston, czy McKinnon to aktorzy, których często mamy okazję oglądać w klasycznych amerykańskich filmach z płytkim humorem. Tym razem akcja filmu rozgrywa się w okresie przedświątecznym, nie sprawia to jednak, że staje się on bardziej magiczny.

Film opowiada o imprezie świątecznej, jaką decyduje się zorganizować szef firmy sprzedającej serwery, by pozyskać nowego klienta, który zapewni przetrwanie firmy. Zastraszany i poniżany przez własną siostrę Clay, staje w obliczu wyzwania i planuje uczynić wszystko, by w końcu zyskać w jej oczach. Jednak początkowo spokojne spotkanie zamienia się w niekontrolowany chaos, zwieńczony ogromnym kacem i upokorzeniem.

W ogromie znanych nazwisk, które oglądamy na ekranie, nie można zapominać o reżyserskim duecie (Josh Gordon i Will Speck), którzy nie pierwszy raz postawili na Jasona Batemana i Jennifer Aniston ( poprzednio w 2010 roku w filmie Tak to się teraz robi). Znani również produkcji Ostrza chwały, kolejny raz pokazują, jak mało skomplikowane musi być amerykańskie kino, żeby mogło być zrozumiane.

Firmowa gwiazdka to przede wszystkim film momentów. Od tych żenujących, przez odpychające i niesmaczne do zabawnych i nielicznych, na których widownia pęka ze śmiechu.Patrycja Strempel 

2 komentarze:

  1. Ja miałam na to jechac do kina, ale nie wypaliło i żałuję :(

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2016/12/parka-khaki-karpacz.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam się wybrać, ale widzę, że jest to przeciętniak ;c Szkoda pieniędzy.

    OdpowiedzUsuń