wtorek, 27 grudnia 2016

Z innego świata (2016) - recenzja

1 komentarz:
 
Z innego świata (2016)
Reżyseria: Nicole Garcia
Gatunek: Melodramat
Premiera w Polsce: 9 grudnia 2016

Marion Cotillard w tym roku nie przestaje zadziwiać. Laureatka Oscara w 2008 za role pierwszoplanową w filmie Niczego nie żałuję - Edith Piaf, ponownie pokazuje swoją wysoką dyspozycję i klasę, a w najnowszym filmie biorącym udział w konkursie głównym w Cannes – Z innego świata, prezentuje się wybitnie.


Reżyserka filmu Nicole Garcia prezentuje obraz pełen niespełnionej miłości, pożądania i szaleństwa. Opowiada historię Gabrielle (Marion Cotillard), która wraz z rodziną mieszka w małej wiosce, gdzie prowadzą duże gospodarstwo. Kolejne zawody miłosne i niezaspokojone żądze bohaterki sprawiają, że jej rodzice postanawiają wydać ją za mąż na hiszpańskiego farmera. Wraz z mężem wyjeżdża z rodzinnej wioski, by na skutek problemów zdrowotnych trafić do ekskluzywnego uzdrowiska w Alpach. W czasach podążania bezpieczeństwa, czy stabilizacji bohaterka zakochuje się tam w André (Louis Garrel), przystojnym żołnierzu, który sprawia, że Gabrielle ponownie odkrywa w sobie dawno zapomniane żądze i uczucia.

Film z pozoru wydaje się nieskomplikowanym melodramatem, który wraz z ukazywaniem kolejnych faktów z życia bohaterki, usypia widza, by na zakończenie wylać na niego wiadro zimnej wody, tym samym wybudzając go ze snu.

Z innego świata to pozycja obowiązkowa dla fanów szaleństwa głównych bohaterek. Cotillard prezentuje się znakomicie w roli zagubionej i pozbawionej perspektyw postaci, a towarzyszący jej Louis Garrel w roli porucznika wprowadza na ekran potrzebną tajemniczość.Patrycja Strempel 

1 komentarz:

  1. Zwiastun jest naprawdę super :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2016/12/parka-khaki-karpacz.html

    OdpowiedzUsuń