niedziela, 25 grudnia 2016

10 X 2 Z Jednego - Filmy, Które Wprowadzają Świąteczny Nastrój

1 komentarz:
 
Wesołych Świąt! Magia wisi w powietrzu razem z wysokim ciśnieniem. Pierogi wesoło bulgoczą w garnku, a kot objada kolejną gałązkę choinki. W natłoku świątecznego obżarstwa prezentujemy Wam drugą część naszego świątecznego rankingu filmów, dzięki którym poczujecie ciepełko na serduszku.

10. Opowieść wigilijna (2009) – wierna ekranizacja klasycznej Opowieści Wigilijnej w reżyserii Roberta Zameckisa. Świąteczna animacja z trzema duchami w tle.


9. Miasteczko Halloween (1993) – pomimo mało świątecznego tytułu i bohaterów żyjących w mieście przepełnionym klimatem Halloween, Dyniowy Król zamienia się ze Świętym Mikołajem na miejsca i od teraz to on musi zadbać o podtrzymanie świątecznego klimatu.


8. Szklana pułapka (1988) – jak widać czasami nawet i w sensacyjnym filmie bywa miejsce na świąteczny klimat. Pełna akcji i gwiazd pozycja z świątecznym przyjęciem i choinkami na drugim planie.

7. Listy do M. (2011) – pięć pozornie oddzielnych historii, które łączy magia Świąt i bezwzględna miłość. Polska komedia, która jako jedna z niewielu pokazała potencjał polskiego odtwórstwa filmowego.

6. Holiday (2006) – historia dwóch kobiet z odrębnych i skrajnych światów, jednak w czasie Świąt znikają wszelkie zahamowania, a miłość rośnie wokół nas. Pełna śniegu i uroku pozycja, bez której nie można obejść się w grudniu. 


5. Żywot Briana (1979) – członkowie grupy Monty Pythona zawsze gwarantują uśmiech na twarzy, a przedstawiając przyjście na świat Jezusa i jego życie przeszli samych siebie. Pomimo braku śniegu i choinek pozycja, która jak żadna inna oddaje ducha Bożego Narodzenia.


4. Ekspres polarny (2004) – co może być bardziej przybliżającego świąteczny klimat niż pociąg zmierzający na biegun północny do siedziby Świętego Mikołaja. Film o wierze i zaufaniu z charyzmatycznym konduktorem i grupą dzieci na pierwszym planie. Animacja Roberta Zameckisa, która pozostawia magię świąt w sercu. 


3. W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju (1989) – rodzina Griswoldów wiele razy zapewniała pozytywny humor, tym razem w swoim stylu obchodzą Boże Narodzenie. Pełne nieprzewidzianych wydarzeń spotkanie rodzinne, zagwarantuje magiczne wrażenia.


2. Kevin sam w domu (1990) i Kevin sam w Nowym Jorku (1992) – klasyka świątecznego kina, bez której nie możemy obejść się w okresie Bożego Narodzenia. Historia znana chyba wszystkim, jednak za każdym razem można w niej odnaleźć niepodważalnego ducha świąt.


1. To właśnie miłość (2003) – dziesięć historii o miłości połączonych i pokazanych w wielkim urokiem. Gwiazdorska obsada i pełen magii Świąt scenariusz zapewnia niezapomniany seans.#Amanda&Hubert 

1 komentarz:

  1. Listy do M najlepsze od lat <3

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2016/12/merry-christmas.html

    OdpowiedzUsuń