środa, 23 marca 2016

Tata kontra tata (2015) - recenzja

6 komentarzy:
 
Tata kontra tata (2015)
Reżyseria: Sean Anders
Gatunek: Komedia
Premiera w Polsce: 18 marca 2016

Twórczość Seana  Andersa opiera się głównie na komediach. Szczególnie na tych średnich, złych i gorszych. Na podstawie jego scenariuszy powstały takie filmy jak np. Millerowie, Pan Popper i jego pingwiny, czy też Szefowie wrogowie 2 i Głupi i głupszy bardziej. Tym razem poza napisaniem scenariusza do filmu Sean zabrał się również za reżyserię, i tak powstał film Tata kontra tata, który 18 marca 2016 miał w Polsce swoją premierę.

Film opowiada historię idealnego ojczyma, któremu przyjdzie zmierzyć się z ex mężem swojej żony. Powróci on by odbudować relacje z dziećmi i aby ponownie zaistnieć w ich życiach. Przy okazji robi wszystko żeby pogrążyć ojczyma, który dopiero co zdołał wkupić się w łaski rodziny, a dzieci w końcu zaczęły zauważać jego istnienie.

W głównych rolach ojców występują Will Ferrell – ojczym, obecnie idealny tata, zmagający się z bezpłodnością, marzący zawsze o dużej rodzinie i Mark Wahlberg – tata, korzystający z życia mężczyzna w wieku średnim, dla którego w życiu liczyła się tylko zabawa. Już od pierwszego ich spotkania widz ma do czynienia z zabawnymi scenami na ekranie, a później tatusiowie prześcigają się w pomysłach, by zdobyć tytuł najlepszego ojca.

Tata kontra tata to amerykańska komedia dla mas. Wielbiciele tego rodzaju kina będą w filmowym niebie, jednak należy stwierdzić, że nie jest to film wybitny, a nawet dobry, pomimo obsady, która robi co może, żeby nie być na dnie.    

Zapraszamy również do innych recenzji :)
Patrycja Strempel 

6 komentarzy:

 1. Widziałam już zwiastun, bardzo chciałam to zobaczyć :D
  Ciekawe, taka komedia :D
  Susette
  0zuzol0.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwiastun fajny ale pewnie zabraknie mi czasu aby go obejrzeć :(

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tym filmie! W kinie, do którego chodzę, go jeszcze nie ma. Średnio przepadam za komediami, chociaż ostatnio coraz częściej je oglądam, to mimo wszystko chciałabym na niego pójść, czy się uda, okażę się. Świetna recenzja. :) Poza tym, lubię Wahlberga! Trzymaj się. ;) Arleta

  OdpowiedzUsuń
 4. Zwiastun super i na pewno oglądnę ten film :)
  Zapraszam do mnie: http://claudiev.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam zamiar iść na ten film do kina. :)
  http://mateslifex.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń