czwartek, 17 marca 2016

Dama w vanie (2015) - recenzja

5 komentarzy:
 
Dama w vanie (2015)
Reżyseria: Nicholas Hytner
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Premiera w Polsce: 18 marca 2016

Dama w Vanie to przeuroczy film z Maggie Smith w roli głównej, a u jej boku równie świetny Alex Jennings. Jest to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach z przepiękną muzyką w tle. W reżyserii Nicholasa Hytnera, który powrócił w wielkim stylu. Scenarzystą filmu jest Alan Bennett, z którego to perspektywy opowiedziana jest cała filmowa historia.

Alan to niepozorny, spokojny mężczyzna w średnim wieku, samotnie mieszkający w uroczej, eleganckiej dzielnicy na północy Anglii. Na jego ulicy ku niepokoju mieszkańców pojawia się tajemnicza pani Shepherd, która zamieszkuje w vanie. Początkowo zatrzymuje się tylko przy chodnikach, przy kolejnych domach mieszkańców, by w końcu zamieszkać na podjeździe Alana i spędzić tam 15 lat. Ekscentryczna starsza Pani z każdym kolejnym dniem przysparza bohaterowi kolejnych niedogodności, jednak angielska powściągliwość nie pozwala Alanowi na zwrócenie jej uwagi.

Z pozoru ten zrównoważony i kameralny film to portret energicznej i silnej kobiety. Historia dwojga ludzi, pozornie różnych, która odmieniła ich życia. Momentami elementy komedii i dobrze napisane dialogi sprawiają, że film staje się świetnym obrazem wewnętrznego „ja” głównych bohaterów.
Zapraszamy także do działu recenzji na blogu :)


Patrycja Strempel

5 komentarzy:

 1. Hahaha! Zobaczę na to, oglądnę to! Komedia jak nic.
  Ciekawe :)
  Susette
  0zuzol0.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. hehehe zapwiada się śmiechem :*

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny blog i post. Będę wpadała cześciej i oczywiście obserwuje. Jeśli spodoba ci się mój blog to zaobserwuj http://www.mysterious-natalia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Maggie Smith to jedna z moich ulubionych aktorek. Prawdziwa dama. Ten film już znajduje się na mojej liście produkcji do obejrzenia :)

  OdpowiedzUsuń