niedziela, 9 września 2018

Bytom Film Festival 2018!

Brak komentarzy:
 

To były trzy dni, które zdecydowanie upłynęły pod znakiem filmowych emocji. Bytom Film Festival dopiero za nami, a my już zacieramy dłonie oczekując kolejnej edycji. Podobnie jak w poprzednich latach widzowie mieli okazje oglądać filmy w trzech kategoriach Fabuła, Animacja/Eksperyment oraz Dokument, jednak po raz pierwszy organizatorzy oddali również głos widowni i poza tradycyjnym jury, każdy siedzący przed ekranem mógł poczuć się prawdziwym selekcjonerem.


Zwycięzcą w kategorii Fabuła okazała się produkcja w reżyserii Piotra Sułkowskiego Play – krótka historia o mężczyźnie, który zwabia matkę wraz z dzieckiem do lasu, wykorzystując ich w swojej tajemniczej, niebezpiecznej grze.

Filmem nagrodzonym w kategorii Animacja/Eksperyment został film Marty Pajek III – będący trzecią częścią tryptyku Figury niemożliwe i inne historie.

Najlepszym Dokumentem ogłoszona została produkcja Michała Hytrosia Siostry – pokazująca codzienne życie w żeńskim klasztorze Sióstr Benedyktynek.

Nie zapomniano również o uznaniu dla twórców blogów, recenzji oraz video recenzji. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, z doświadczenia wiedząc, że jest to wyjątkowe docenienie.

Podczas festiwalu nie brakowało również wielu wydarzeń ściśle związanych z jego popularyzatorskim charakterem. Dla zainteresowanych kinem odbywały się warsztaty z krytyki filmowej, czy języka kina dokumentalnego. Miały miejsce także pokazy specjalne wraz z udziałem interesujących gości. Nie obeszło się również bez retrospektywy poświęconych w całości filmom Kazimierza Kutza.

Brawa dla organizatorów za tak owocne spotkanie w świecie filmów. Do zobaczenia za  rok!

Patrycja&Daniel

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz