czwartek, 22 marca 2018

Projektantka (2015) - recenzja

1 komentarz:
 
Projektantka (2015)
Reżyseria: Jocelyn Moorhouse
Gatunek: Dramat, Komedia
Premiera: 14 września 2015


Twórczość reżyserka Jocelyn Moorhouse nie jest zbyt pokaźna, a premiera poprzedniego filmu tej australijskiej reżyserki miała miejsce w 1997 roku. Pomimo tak długiej przerwy, odważnie i z rozmachem podeszła do swojego nowego dzieła.


Projektantka to historia eleganckiej, dostojnej i dumnej kobiety – Tilly Dunnage. Po wielu latach postanawia ona powrócić do swojego rodzinnego miasteczka, z którego musiała uciekać jako mała dziewczynka, gdy została oskarżona o zabicie syna burmistrza. Przez lata podróżowała głównie po Europie, by w końcu trafić do Paryża, gdzie zdobywała doświadczenie w największych domach mody. Teraz z niezwykłymi krawieckimi umiejętnościami podbija serca początkowo sceptycznie nastawionych do niej mieszkańców, by w końcu znów stracić w ich oczach. W tym samym czasie podejmuje się również opieki nad swoją ekscentryczną matką (Judy Davis) i zabawy po kątach z miejscowym przystojniakiem (Liam Hemsworth).

Reżyserka zręcznie porusza się pomiędzy wieloma gatunkami. W komedie wplata elementy kryminału i dramatu. Co chwilę wyciąga nowe fakty, by utrzymać całość w odpowiedniej dynamice i rytmie. Świetnie sprawdza się tutaj również zaangażowanie do tytułowej roli projektantki Kate Winslet, która z gracją i stylem wytacza wojnę złym gustom i byłym oskarżycielom.

Projektantka sprawie przeplata chwile zabawy i smutku. To poruszający film, nie tylko dla fanów mody, czy dobrych dramatów. Obraz z komediowym wydźwiękiem, który spodoba się wielu kinomanom, a to głównie za sprawą wyjątkowej i dobrze ubranej Kate, która wie jak zafundować gorące zakończenie.
.

Patrycja Strempel 

1 komentarz:

  1. Fajny ale nie moje klimaty :)

    Zapraszam https://ispossiblee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń