sobota, 26 maja 2018

Deadpool 2 (2018) - recenzja

1 komentarz:
 

Deadpool 2 (2018)
Reżyseria: David Leitch
Gatunek: Komedia, Akcja, Sci-Fi
Premiera w Polsce: 18 maja 2018

Deadpool dwa lata temu rozbił bank sarkazmem i ogromną dawką czarnego humoru. Jego wielki powrót oznaczał niemniejsze nadzieje na kolejny seans pełen niepohamowanych zachowań i przekleństw. Teraz twórcy z odpowiem szacunkiem potęgują atrakcje na ekranie, oferując wartą akcję okraszoną niezliczonymi nawiązaniami.


Druga cześć przygód Deadpoola ze zdwojoną siłą powtarza wszelkie poprzednio zastosowane zabiegi. Kolejny raz twórcy oferują portret antybohatera, który tym razem musi zaangażować się uratowanie młodego mutanta Russella. Utrudnia mu to jednak przybysz z przyszłości niejaki Cable, który zrobi wszystko żeby pozbyć się chłopaka. Deadpool musi zebrać drużynę podobnych sobie, by rozprawić się z oprawcą i odmienić swoje bohaterskie oblicze.

Największą zaletą pierwszej części był zdecydowanie humor. Podobnie jest i tym razem, a twórcy nie obawiali się żartować nawet z poważnych tematów. Pełne dystansu sceny i gagi miażdżą wręcz elementy popkultury. Jednak w sposób wyważony Deadpool żartuje zarówno z konkurencyjnej wytwórni DC - wplatając co rusz motywy mrocznej natury bohaterów, jak i rzuca odrobina błota również w kierunku Marvela. Mocno obrywa Cable a wraz z nim odtwórca jego roli Josh Brolin, którego poprzednio oglądaliśmy w roli Thanosa w Avengers: Wojna bez granic co również nie uszło uwadze naszego bohatera. Nie zapomina on również o swoim ulubieńcu Wolverinie pokazując się z nim nawet w kilku ujęciach.

Świeżości całości produkcji nadaje również muzyka. Świetnie współgra z pędzącą na przód akcją, by za chwile w rytm utworu Celine Dion zauroczyć znakomitą czołówką i kolejnym bezwstydnym nawiązaniem.

Niezaprzeczalnie bardzo dobrze prezentuje się na ekranie obsada. Klasę kolejny raz pokazuje Ryan Reynolds, który wraz z Joshem Brolinem tworzą świetny ekranowy duet. W tym momencie nie można również zapominać o Domino (Zazie Beetz), która razem z Deadpoolem tworzy X-force – zgraną ekipę do zadań specjalnych.

Deadpool 2 to naładowany humorem sequel, który dorównuje swojemu poprzednikowi, a momentami rozmachem i wulgarnością bije go prosto w zamaskowaną  twarz. Pozycja, która pomimo że pełna chaosu, jest gwarancją bezczelnej rozrywki.


Patrycja Strempel

1 komentarz:

  1. W sumie fajnie sie przy tym pośmiać :D

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2018/05/dlaczego-warto-zaczac-cwiczyc-z.html

    OdpowiedzUsuń