niedziela, 6 maja 2018

Strażnicy cnoty (2018) - recenzja

2 komentarze:
 
Strażnicy cnoty (2018)
Reżyseria: Kay Cannon
Gatunek: Komedia,
Premiera w Polsce: 4 maja 2018

Bal maturalny to jeden z popularniejszych tematów amerykańskich filmów o dorastaniu i dojrzewaniu. I o tym opowiadają Strażnicy cnoty, ale dla odmiany sięgają też po perspektywę rodziców, których dzieci wchodzą w dorosłość.

Fabuła filmu jest dosyć prosta i właściwie została zgrabnie ujęta przez dystrybutora na plakacie. Mitchell i Lisa wyruszają w pościg za swoimi córkami, które postanowiły w dzień balu maturalnego stracić dziewictwo. Towarzyszy im Hunter, który próbuje przeszkodzić im w tym zamiarze i stara się zrobić wszystko, żeby jego córka, która z przyjaciółkami zawarła pakt, pamiętała dzień imprezy jako jeden z najlepszych w jej życiu.
Strażnicy cnoty zapowiadają się całkiem dobrze, mimo zrażającego tytułu. Początek filmu zwiastuje, może nie najwyższych lotów, ale udaną familijną rozrywkę, opartą o napędzający nie jeden film motyw konfliktu pokoleń, nadmiernej troski rodziców i próby zdobycia wolności. Z każdą minutą jednak pogrąża się w nieśmiesznych wulgarnych żartach skupionych na coraz to bardziej intymnych częściach ciała. A śmiech coraz częściej zastępuje poczucie zażenowania. A wszystko to doprawione jest sporą ilością niezbyt odkrywczych morałów, które można przewidzieć już zanim obejrzy się film.
Strażnicy cnoty są rozczarowaniem nie tylko ze względu na słaby poziom humoru i braćkodkrywczości. Okropnie żal jest w nim potencjału, który zabiła jednak komercja i tandeta, wszystkie niebanalne wątki morduje wtórność, a każdy udany estetyczny wybór poprzedza jedynie dobrze znane cukierkowe obrazki.
Strażnicy cnoty to tandetne rozczarowanie, które sprowadza humor jedynie do tanich i wulgarnych gagów.


Daniel Mierzwa

2 komentarze:

  1. dzięki temu wiele informacji jest dla mnie bardzo pomocne po przeczytaniu tego artykułu, mogę dodaj więcej wiedzy, nie zapomnij przeczytać mojej strony Obat Itp | Obat Kanker Payudara | Obat Radang Panggul | Obat Sinusitis | Obat Miom

    OdpowiedzUsuń
  2. Bal maturalny + utrata cnoty to faktycznie mocno oklepany temat :)

    Pozdrawiam
    http://zksiazkanakanapie.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń