wtorek, 23 sierpnia 2016

10 z jednego - filmy sportowe

2 komentarze:
 
Igrzyska Olimpijskie w Rio już za nami. Dostarczyły nam wiele emocji, niezapomnianych wrażeń, ale także małych i większych rozczarowań. My porwani w wir sportowych emocji, pragniemy dziś zaprezentować Wam kolejny ranking z serii 10 z jednego. Tym razem w nawiązaniu do zakończonej Olimpiady tematem przewodnim będą filmy sportowe. Znajdziecie tutaj zarówno pozycje z pierwszych stron gazet, jak i mniej popularne filmy, na które jednak warto poświęcić chwilę.

10. Do utraty sił (2015) - Billy Hope to bokser, który osiąga wielkie sukcesy. Ma piękną żonę i uroczą córkę, jednak niespodziewanie traci wszystko i musi nauczyć się żyć od nowa. Film o tym, jak po tragicznym upadku podnieść się, nie poddawać i dalej ruszać do walki.

9. Drużyna (2014) – film dokumentalny, którego głównymi bohaterami są polscy siatkarze, którzy odkrywają przed widzami wszystko to, co dzieje się poza boiskiem. Pokazują również swoją siłę walki, a także zaangażowanie, które pozwoliło im na osiągnięcie sukcesu. Historia, jak z kilkunastu indywidualistów zrobić zgrany team.

8. Mała królowa (2014) - oparty na prawdziwej historii kanadyjskiej kolarki- Genevieve Jeanson film ukazujący kulisy dopingu w kolarstwie. Wiele sportowych emocji, spora dawka rywalizacji, znakomity psychologiczny portret młodej kobiety rozdartej między chęcią bycia uczciwą, a pragnieniem odniesienia sukcesu i znakomita Laurence Leboeuf w tytułowej roli. Kino sportowe dla wymagających, które daje pole do przemyśleń na tematy, o których głośno było nie tylko podczas niedawno zakończonych igrzysk olimpijskich.

7. Moneyball (2011) - Billy Beane jest managerem Oakland Athletics - drużyny baseballowej, która po stracie najlepszych zawodników przestała osiągać sukcesy na boisku. Tym samym Billy musi podjąć się wykorzystania nowych metod statystycznych i analiz komputerowych, by stworzyć drużynę marzeń. W głównych rolach Brad Pitt oraz Jonah Hill – warto zobaczyć.

6. Senna (2010) – oparta na faktach historia trzykrotnego mistrza świata Formuły 1. Brazylijczyk Ayrton Senna był znakomitym kierowcą, którego determinacja i pragnienie spełnienia marzenia, pomagały w osiągnięciu celu i pozostaniu na szczycie. Kino sportowe w dokumentalnej odsłonie ukazujące piękno rywalizacji, jak i wiele osobistych wątków tytułowego bohatera.

5. Rocky (1976) - Absolutny klasyk kina sportowego. Właściwie to prosta historia typu od zera do bohatera. Ale idealne dawkowane emocje, perfekcyjnie dobrani do swoich ról aktorzy sprawili, że historia boksera-amatora, który dostaje szansę walki o jedno z najważniejszych bokserskich laurów, na zawsze zapisała się w historii kina i sercach widzów.

4. Trener (2005) – historia Kena Cartera, który podejmuje pracę trenera szkolnej drużyny koszykówki z Richmond. Stosując swoje nietypowe metody oraz dyscyplinę wobec zawodników pragnie osiągnąć sukces. Niestety liczne problemy i niechęć drużyny utrudniają mu przywrócenie ładu. Film o sile płynącej ze współpracy.

3. Eddie zwany Orłem (2016) – inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia Eddie’go Edwards’a, który jako pierwszy skoczek narciarski z Wielkiej Brytanii pragnie uczestniczyć w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Znakomita obsada, a do tego humor na poziomie, gwarantują niezapomniany seans.

2. Zapaśnik (2008) - Znakomity powrót Mickeya Rourke do wielkiego kina w znakomitym filmie Darrena Aronofsky’ego. Poruszająca i niebanalna opowieść o powrocie do tego, co wydaje się już dawno minione. Kino sportowe o gorzkim smaku, które nikogo nie pozostawi obojętnym.

1. Za wszelką cenę (2004) - Co otrzymamy jeżeli znakomity scenariusz oddamy w ręce jednego z najsprawniejszych amerykańskich reżyserów, a w roli głównej obsadzimy wybitną aktorkę? Oby za każdym razem coś tak wspaniałego jak Za wszelką cenę Clinta Eastwooda z Hilary Swank. Historia trzydziestoletniej kobiety, która postanawia zrobić karierę w świecie boksu. Prosta historia, ale opowiedziana w emocjonujący sposób, to film, który magnetycznie przyciąga do ekranu podczas seansu.


#Amanda&Hubert

2 komentarze:

 1. Eddie zwany orłem, widziałam kiedyś zwiastun i mam w planach oglądnąć.

  Susette
  CHOCOLADZIX - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie oglądam żadnych z powyższych filmów, ale mam zamiar to zmienić. :)
  http://mateslifex.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń