piątek, 12 lutego 2016

Jak to robią single (2016) - recenzja

Brak komentarzy:
 
Jak to robią single (2016)
Reżyseria: Christian Ditter
Gatunek: Dramat, Komedia, Romans
Premiera w Polsce: 12 lutego 2016


Ostatnio w kinach lubiący komedie widzowie maja duże pole do popisu, gdyż do polskich kin wchodzą coraz to nowe pozycje, które może nie są ambitne i wysokiej jakości, ale spełniają swoje gatunkowe założenia. Takim filmem jest także Jak to robią single. Zwiastun filmu, jak zawsze wiele obiecuje, by potem w ciągu seansu film mógł rozczarowywać swoją treścią i płytkim przesłaniem, że jednak najlepiej mieć w USA chłopaka, bo inaczej jest nudno.

Film w reżyserii Christian Dittera twórcy świetnej komedii romantycznej Love, Rosie, funduje klasyczną komedię rozgrywającą się na ulicach i klubach Nowego Yorku. Jedna z bohaterek - Alice, w której rolę wcieliła się znana z Pięćdziesięciu Twarzy Greya Dakota Johnson przyjeżdża do miasta, by zrobić sobie chwilę przerwy od swojego chłopaka. Tam poznaje Robin, swoja współpracownicę z kancelarii, (w tej roli trzymająca ten film na swoich szerokich barkach Rebel Wilson, znana również z Pitch Perfect) z którą rozpoczyna szalone nocne, klubowe życie. Kolejni faceci, ogromne ilości alkoholu i tańce do rana stają się podstawą egzystencji spokojnej i stonowanej wcześniej Alice. Na szczęście cała fabuła nie opiera się tylko na tych dwóch postaciach, a inne wątki poboczne sprawiają, że film nie nudzi się już na początku.

Jest to pozycja obowiązkowa, dla nastolatków chcących zobaczyć, jak prawdopodobnie wygląda american dream. Dla reszty będzie to kolejna komedia, z nieco przewrotnym, ale nie zaskakującym zakończeniem, którą można zobaczyć w gronie znajomych.

Jak to robią single pomimo, że nie jest pozycją wybitną, można zapisać ją na liście filmów do obejrzenia. Pomimo obiecującego tytułu, nie jest to też film instruktażowy, jak zdobyć partnera, ale jak po prostu być sobą, czy też spełniać swoje marzenia. 
  Patrycja Strempel

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz