niedziela, 10 lipca 2016

10 z jednego: filmy o wakacjach

3 komentarze:
 
Hej!

Są dni, na które czeka się z większym wytęsknieniem niż na Boże Narodzenie czy dzień wypłaty. Jednym z takich dni jest pierwszy dzień wakacji lub przynajmniej pierwszy dzień letniego urlopu. Ma się wtedy mnóstwo wolnego czasu, Słońce świeci, a nawet bywają wtedy poranki, że chce się wstawać.
Czasu wolnego jest wtedy tyle, że cytując jedną z piosenek z czołówki popularnego animowanego serialu, znów pojawia się problem i w mózgu wibracje jak spędzić najlepiej te chwile. Jeśli też macie ten problem możecie się zainspirować przygodami bohaterów filmów z naszego nowego rankingu, w którym umieściliśmy najlepsze, najciekawsze i najzabawniejsze (czasem poza zabawą nieoferujące nam nic innego) filmy. 
Tak więc bukujcie noclegi, pakujcie kostiumy i kremy do opalania, a zaraz po tym czytajcie nasz nowy ranking!


10. Co ty wiesz o swoim dziadku? (2016) – co się stanie, gdy żądny zabawy dziadek i wnuczek w przyciasnym sweterku razem wyruszą w drogę? Dragi, sex, nagość i odrobina wstydu, że ta pozycja znalazła się na naszej liście :) Więcej na temat filmu przeczytacie w naszej recenzji (klik!)

9. Eurotrip (2004) – film prawie instruktażowy, jak bawić się na wakacjach i używać z życia. Grupa amerykańskiej młodzieży wyrusza w podróż po Europie, bynajmniej nie po to, by dokładnie poznawać jej atrakcje turystyczne. Pozycja obowiązkowa dla poszukiwaczy przygód.

8. W nowym zwierciadle: Wakacje (2015) – relacje rodzinne zawsze najlepiej poprawia się na wspólnych wyjazdach. Z takiego też założenia wychodzi główny bohater, który wypożyczonym samochodem zabiera w rodzinę w podróż „marzeń”. Griswoldowie nigdy nie mają wytchnienia ich życie to katastrofa.

7. Miłość od pierwszego ugryzienia (2014) - przyjemny film z typowym francuskim poczuciem humoru, daleki jednak od gatunkowych schematów i fabularnych mielizn. Idealny dla tych, którzy lubią komedie romantyczne, ale lubią też coś opowiedziane w nowy, nieoklepany sposób. Więcej przeczytacie w naszej recenzji (klik!)

6. Raj: miłość (2012) erotyczne życie podstarzałych i zamożnych pań z Austrii oczami Ulricha Seidla. Z daleka od banału, blisko dokumentalnemu naturalizmowi. Sporo tu nieapetycznej erotyki i ironicznego spojrzenia. Film do przemyśleń.

5. W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje (1985) – rodzina Griswoldów tym razem na wojażach po drugiej stronie Atlantyku. Typowe dla tej serii poczucie humoru, Chevy Chase jeszcze znośny, mimo upływu lat wciąż bawi i to bardzo.

4. Najlepsze najgorsze wakacje (2013) – wakacje i czas mąk dorastania, czyli coś co każdy z nas kiedyś przeżył. Słodko-gorzkie poczucie humoru i dużo trafnych uwag, Do tego znakomite role Toni Collette i Stevena Carella. A czas przy seansie tego filmu płynie szybko jak ostatnie dni urlopu.

3. Dirty Dancing (1987) – zmysłowe mambo i ekskluzywny ośrodek wypoczynkowy. Tyle słów wystarczy, by wiedzieć o jaki film chodzi. Klasyka kina muzycznego w najlepszym jego wydaniu. Kto nie widział, niech żałuje! 

2. Wakacje Mikołajka (2014) – Mikołajek jest bohaterem dosyć znanym w naszej kulturze. Kolejny film przedstawiający przygody tego młodego bohatera nie mógł się nie udać. Pozycja pełna werwy, zabawy i poczucia humoru, które może nie zadowoli każdego, ale miło popatrzeć na uroki Bretanii.

1. Vicky Cristina Barcelona (2008) – piękne miasto oraz kobiety, tyle wystarczy, żeby opisać większość filmów w reżyserii Woody’ego Allen’a. Niesamowita przygoda, która udowadnia, że między ludzkie relacje i emocje są tak skomplikowane, że zawsze obok radości pojawia się cierpienie i ból. Więcej przeczytacie w naszej recenzji (klik!

#Amanda&Hubert

3 komentarze:

 1. Nr 10 ogladał mój chłopak i mówił, że to jest świetny film :D

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam niektóre podane filmy, ale kilku nie znałam. Myślę, że na ciepłe letnie wieczory fajnie będzie obejrzeć któryś z tych filmów. :)
  http://mateslifex.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę oglądnąć dziadka :D Dzięki za przypomnienie :D
  I może Nowe zwierciadło też?

  Susette
  CHOCOLADZIX - KLIK

  OdpowiedzUsuń