środa, 20 stycznia 2016

10 z jednego- Steven Spielberg

4 komentarze:
 
Hej!

Dziś w naszym cyklu 10 z jednego, który dzielnie kontynuujemy, prawdziwa legenda, mistrz kina, autorytet całego Hollywood i prawdziwa filmowa instytucja- Steven Spielberg. Reżyser, scenarzysta i producent, który nie boi się żadnego tematu i o każdym jest w stanie nakręcić interesującą historię.
Zaczynamy nasz przegląd filmów Spielberga!


10. Poszukiwacze zaginionej arki (1981)- zabójczo sprawnie nakręcona pierwsza cześć serii o Indiana Jonesie. Porywająca historia, mistrzowskie wykonanie i sporo humoru. Film może nie wybitny, ale na pewno jeden z lepszych w swojej klasie, doczekał się miliona podróbek.9. Monachium (2005)- znakomite kino polityczno-sensacyjne. Świetna historia (oparta na faktach) i znakomita realizacja. Trzyma w napięciu jak mało co, a przy tym zadaje ważne pytania o sens przemocy i znaczenie ludzkiego sumienia.


8. Szeregowiec Ryan (1998)- pewnie oburzenie, że dopiero 8. Miejsce. Ale dla nas za wiele patosu. Poza tym przyznajcie się, że zrobiła na Was wrażenie tylko scena desantu.


7. Szczęki (1975)- legenda popkultury, straszy przednio nawet mimo upływu lat. I ten rekin.

6. E.T. (1982)- co prawda w dzieciństwie ten mały kosmita nas przerażał, ale dziś ten film nas bardzo mocno porusza, a przy scenie z umierającym E.T. zawsze uronimy jakąś łezkę.

5. Imperium Słońca (1987)- ludzkie dramaty i wielka historia w tle. Może się trochę dłużyć, ale i tak jest świetne.


4. Terminal (2004)- lekka jak na Spielberga tonacja, ale i tak mnóstwo ważnych pytań. No i świetnie prowadzeni aktorzy.


3. Bliskie spotkania trzeciego stopnia (1977)- dla jednych nuda, dla innych klasyk s-f . Dla nas to drugie. I doceniamy, że obcy tu tacy mili, a nie jakieś ksenomorfy.


2. Park Jurajski (1993)- film-klasyk. Każdy widział, wielu ceni, a spora liczba ludzi nawet kocha. Mistrzowskie efekty, inteligentna fabuła i dużo akcji.


1. Lista Schindlera (1993)- kolejny świetny film Spielberga z 1993 roku. Wielka historia, moc wzruszeń i robiąca wrażenie forma. Kino efektowne, ale nie efekciarskie. Arcydzieło!


A jakie filmy Spielberga Wy cenicie?
Amanda&Hubert


4 komentarze:

 1. Filmy godne polecenia ;)
  http://colorful-and-sweet.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedynie co z tej listy znam, to Indiana Jones :d szeregowiec Ryan (chociaż jeszcze nie oglądałam), jurassic park, no i na koniec mój ulubiony :D Terminal (kocham to :D )
  Susette
  0zuzol0.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Indiana Jones haha cudowny. I jeeee E.T!!! <3 Mnie nigdy nie przerażał, zawsze go kochałam. A oglądając Terminal zawsze było mi tak przykro ze względu na główną postać... :( Świetne filmy zrobił, nie ma to tamto! :)
  Zapraszam! BLOG I ASK

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam te filmy :)
  zapraszam : xmaalw.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń