niedziela, 6 stycznia 2019

Filmowe premiery 2019!

1 komentarz:
 
Sylwestrowe emocje nadal nie opadają, więc niesieni na muzycznej fali już zastanawiamy się co będziemy oglądać w kinie w tym roku. Szykuje się kolejny niezapomniany filmowy rok. Zapewne pełen niezapominanych arcydzieł, jak i produkcji, na które szkoda oczu. My jednak wierzymy w powodzenie przynajmniej części produkcji i prezentujemy najbardziej wyczekiwane przez nas premiery tego roku!1. Mój piękny syn (PREMIERA: 4 STYCZNIA) – pozbawiony tandety poruszający dramat, który skupia się na nieoczywistych stronach międzyludzkich relacji. My już po seansie. Recenzja wkrótce!

2. Zabawa zabawa (PREMIERA: 4 STYCZNIA) – obiecujące polskie kino w reżyserii Kingi Dębskiej, której Moje córki krowy zapadały w pamięci. Mamy nadzieję na dobry seans.

3. Ralph Demolka w Internecie (PREMIERA: 11 STYCZNIA) – druga odsłona animacji o Ralphie Demolce przenosi się do rozwijającego się świata Internetu. Czy zobaczymy pierwszorzędną animację? Przekonamy się już wkrótce.

4. Vice (PREMIERA: 11 STYCZNIA) – ostra satyra w reżyserii twórcy Big Short o wiceprezydencie USA, który zmienił swój kraj. Zapowiada się soczysty kawał kina!

5. Dom, który zbudował Jack (PREMIERA: 18 STYCZNIA) – na filmy Larsa von Triera zawsze czekamy z niecierpliwością. Obsada prezentuje się obiecująco, podobnie jak sama fabuła. Także pozostaje czekać z niecierpliwością.

6. Maria, królowa Szkotów (PREMIERA: 25 STYCZNIA) – historia Marii Stuart, która w wieku 16 lat została królową Francji. Prawdopodobnie zapowiada się barwne kino z nutą biograficzną.

7. Mirai (PREMIERA: 1 LUTEGO) – nominowana do wielu nagród animacja w reżyserii Mamoru Hosody, która prawdopodobnie urzeknie nie tylko fanów anime.

8. Faworyta (PREMIERA: 8 LUTEGO) – Yorgos Lathimos po raz kolejny w swoim stylu, choć tym razem w historycznych kostiumach. Przebój zeszłorocznego festiwalu w Wenecji i wszystkich najważniejszych rozdań nagród w tym sezonie z pełną aktorskich perełek obsadą. 

9. LEGO® PRZYGODA 2 (PREMIERA: 8 LUTEGO) – zafascynowali światem Lego czekamy na każdą kolejną produkcję z żółtymi figurkami na ekranie. Nie mniejsza jest nasza ciekawość tym razem. Miejmy nadzieję, że się nie zawiedziemy.

10. Jak wytresować smoka 3 (PREMIERA: 15 LUTEGO) – Czkawka i Szczerbatek zwykle prezentują wysoki poziom zabawy. Zwiastuny są obiecujące, więc odliczamy już czas do premiery.

11. Green Book (PREMIERA: 15 LUTEGO) – oparta na faktach i pełna ciepła opowieść o przyjaźni ponad podziałami z mistrzowskimi kreacjami Mahershali Ali i Viggo Mortensena, którą już widzieliśmy i możemy szczerze polecić!

12. Kapitan Marvel (PREMIERA: 8 MARCA) – nowi bohaterowie Marvela wkraczają do kin. Tym razem świat ratować będzie Carol Danvers. Już wkrótce okaże się, czy komiksowy gigant utrzyma swój poziom humoru i jakości.

13. Kafarnaum (PREMIERA: 15 MARCA) – prezentowany na festiwalu w Cannes najnowszy film urzekł festiwalowe jury, krytyków i widzów. Dlatego z niecierpliwością czekamy na jego premierę.

14. Ciemno, prawie noc (PREMIERA: 22 MARCA) – ekranizacja nagrodzonej Nike znakomitej powieści Joanny Bator. Mroczny klimat, Borys Lankosz za kamerą i Magdalena Cielecka przed nią. To może być jeden z najciekawszych polskich filmów tego roku. 

15. Girl (PREMIERA: 22 MARCA) – kontrowersyjne dzieło Lukasa Dhonta, które zbiera znakomite recenzje i nominacje do licznych nagród. Kino dla niebojących się trudnych tematów. 

16. Dumbo (PREMIERA: 29 MARCA) – po krótkiej przerwie powraca pełny ekstrawagancji Tim Burton z aktorką wersją klasycznej animacji. Obiecujący seans, obsada i jak zwykle mroczny klimat w tle.

17. Avengers: Endgame (PREMIERA: 25 KWIETNIA) – prawdopodobnie ostatnia część z dobrze nam znaną komiksową obsadą. Zapowiada się efekciarskie widowisko, które miejsmy nadzieję nie zawiedzie.

18. Pokemon's Detective Pikachu (PREMIERA: 10 MAJA) – Pokemony w ostatnich latach zdecydowanie odzyskały popularność. Dlatego powstanie nowego filmu z tymi małymi bohaterami chyba nikogo nie dziwi. Zwiastun prezentuje się dosyć specyficznie, czy twórcy pozytywnie zaskoczą widzów? Okaże się już w maju.

19. Aladyn (PREMIERA: 24 MAJA) – aktorska wersja kolejnej kultowej animacji. Złota lampa, dżin i miejmy nadzieje, dobra muzyka, miejmy nadzieję, że warto czekać.

20. Spider-Man: Daleko od domu (PREMIERA: 5 LIPCA) – po znakomitym Spider-Man: Homecoming nie tylko fani Marvela ostrzą sobie zęby na nowy film Jona Wattsa. Jeżeli będzie tutaj tak samo dobrze jak w poprzednim obrazie o Człowieku-Pająku, to już zapowiada się znakomity, pełen rozrywki seans.

21. Król Lew (PREMIERA: 19 LIPCA) – tego filmu prawdopodobnie nie trzeba przedstawiać. Oby wyszło doskonale.

22. Once Upon a Time in Hollywood (PREMIERA: 9 SIERPNIA) – każdy film Quentina Tarantino jest wydarzeniem. A oczekiwania rosną, gdy na ekranie pojawić się ma cała plejada gwiazd (i polski aktor Rafał Zawierucha) w filmie o nie tylko jasnej stronie Hollywood. 

23. Toy Story 4 (PREMIERA: 9 SIERPNIA) – twórcy historii o mówiących zabawkach pomimo trzech filmów z serii, nigdy nie obniżają poziomu swoich produkcji, a wręcz radzą sobie coraz lepiej. Miejmy nadzieję, że i tym razem osiągną szczyt.

24. Kraina lodu II (PREMIERA: 22 LISTOPADA) – dzieci oszalały na punkcie pierwszej Krainy lodu i jej śnieżnych bohaterów. Wysokie oczekiwania, jednak sukces jest możliwy, czy się powiedzie? Pozostaje czekać.

25. Kingsman: The Great Game (PREMIERA: 22 LISTOPADA) – kolejny film  z serii niebojącej się  poczucia humoru, balansowania na granicy pastiszu i obsadzana gwiazd w nieoczywistych rolach. Jeśli dorówna poprzednikom to przednia zabawa gwarantowana.

26. Star Wars: Episode IX (PREMIERA: 19 GRUDNIA) – na kolejne części sagi Gwiezdnych Wojen czeka się z wypiekami na twarzy. Jaki efekt będzie tym razem przekonamy już pod koniec roku. 

A Wy na jakie filmy najbardziej czekacie w tym roku? Dajcie znać w komentarzach.

Patrycja&Daniel 

1 komentarz:

  1. Chodzą słuchy, że Jarmusch ma w tym roku ukończyć film o zombiakach. To może być ciekawa produkcja.

    OdpowiedzUsuń