piątek, 24 czerwca 2016

Wszystkowidząca (2015) - recenzja

4 komentarze:
 
Wszystkowidząca (2015)
Reżyseria: Kenneth Kainz
Gatunek: Przygodowy
Premiera w Polsce: 24 czerwca 2016

Obecnie kino nie przestaje zadziwiać.  Powstaje coraz więcej propozycji, którymi widz, jak surowym mięsem dostaje prosto w twarz, nie wiedząc na jaki kawałek się zdecydować. Taką pozycją jest również Wszystkowidząca – film trudny do scharakteryzowania, sklasyfikowania i zrecenzowania w kilkunastu zdaniach.

Film na pierwszy rzut oka wydaje się sympatyczną, przygodową historią dla dzieci i młodzieży. Jednak kolejne sceny i wydarzenia powoli zaczynają utwierdzać w przekonaniu, że jedna z przyznanych nagród dla tej pozycji, przez Duńską Akademie Filmową za Najlepszy film dla dzieci/familijny jest nietypowym wyróżnieniem. Jednak nie ma co się dziwić podejścia, ta sama Akademia w 2015 roku za najlepszy film uznała Nimfomankę część I i II :)

Jednakże wracając do Wszystkowidzącej. Film opowiada historię dziewczynki, córki czarownicy, która patrząc w oczy poznaje zamiary i przeszłość swoich „ofiar”. Będzie ona pomagać prawowitemu następcy tronu, by ten przywrócił spokój królestwu i zgładził swojego przyrodniego brata.

Pozycja pełna smoków, czarownic, magicznych sztuczek, konfliktów i morderstw. Widz otrzymuje również niesprecyzowane zakończenie i pełne patosu sceny, które nie dodają filmowi wartości.

Wszystkowidząca to na pewno nie film familijny. Jednak obsadzony w średniowiecznych realiach kreuje świat podzielony na dobrych i złych, czyli to, czego oczekujemy od filmu dla dzieci. Jest również żal za grzechy i postanowienie poprawy, ale odkryjecie to dopiero podczas seansu.Patrycja Strempel 

4 komentarze:

 1. Nie mam pojęcia jakim cudem, ale nie słyszałam o tym filmie. Średnio lubię czarownice i to wszystko, chociaż po trailerze zapowiada się coś całkiem ciekawego. :) Na pewno nie obejrzę tego z dubbingiem, wolę napisy. :D Świetna recenzja! Arleta

  OdpowiedzUsuń
 2. To nie dla mnie :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy film :D
  Jak prawie każdy inny, który tu opisujecie, pierwsze słyszę :D

  Susette
  CHOCOLADZIX - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 4. "Pozycja pełna smoków, czarownic, magicznych sztuczek, konfliktów i morderstw."
  no właśnie nie. Zamiast przygodowego fantasy większość filmu jest po prostu przegadana. Ten film sam nie wie czym chce być. Stylistyka mroczna i dorosła, a fabuła prosta i dziecinna.

  OdpowiedzUsuń