sobota, 15 lipca 2017

10 z jednego - filmy o podróżach

1 komentarz:
 
Wakacje sprzyjają byciu w drodze. Podróże małe i duże odbywamy z rodziną, przyjaciółmi, czy sami. Odkrywamy miejsca pełne nowych inspiracji, by zyskać nowe siły, czy motywację. Często pozbawieni uprzedzeń, otwarci na przyrodę i nowe doznania, tak samo jak bohaterowie filmów z dzisiejszego rankingu filmów o podróżach.

10. W drodze (2012) reż. Walter Salles – ekranizacja kultowej powieści Jacka Kerouacka. Jazz, literatura i plejada gwiazd. Prawdziwa hipsterska epopeja.


9. Królowa pustyni (2015) reż. Werner Herzog – niezwykle ciekawa historia Gertrude Bell – podróżniczki, która walczy z uprzedzeniami, przyrodą, ale też samą z sobą.


8. American Honey (2016) reż. Andrea Arnold – historia Star, która zafascynowana grupą młodych ludzi wyrusza razem z nimi w podróż po Stanach Zjednoczonych. Widoki wielkich miast i dokumentalny charakter pozycji tworzą niezapomniany klimat w rytm muzycznych przebojów.


7. Dzika droga (2014) reż. Jean-Marc Vallée – refleksyjne kino drogi. Pełen emocji obraz ukazujący losy Cheryl, która po śmierci matki i rozpadzie małżeństwa wyrusza w niesamowita pieszą wędrówkę. Historia o odnajdywaniu siebie w obliczu wielu trudnych doświadczeń.


6. Pociąg do Darjeeling (2007) reż. Wes Anderson – przejażdżka pociągiem przez Indie w reżyserii Wesa Andersona. Trzech skłóconych braci wyrusza na poszukiwanie matki. A widz dostaje wszystko to, co lubi w twórczości tego reżysera, czyli poczucie humoru, gwiazdy i walizki Louis Vuitton.


5. Wszystko za życie (2007) reż. Sean Penn – film o pogoni za szczęściem i potrzebie poznawania świata. Wzruszająca historia Christophera, który po ukończeniu studiów wyrusza autostopem w kierunku Alaski. Zdecydowanie magiczne zdjęcia i oderwanie od cywilizacji.


4. Captain Fantastic (2016) reż. Matt Ross – połączenie scen cierpienia z beztroską i humorem. Historia o podróży we współczesny świat, dający bezwzględną lekcję życia i podkreślający nicość rzeczywistości.


3. Nebraska (2013) reż.  Alexander Payne – wyprawa, aby odebrać wygraną na loterii okazją na pojednanie ojca i syna. Wzruszenia, aktorskie popisy i mistrzowskie dialogi.


2. Mała Miss (2006) reż. Jonathan Dayton, Valerie Faris – dysfunkcyjna rodzina składająca się z samych zaburzonych jednostek wyrusza w podróż, aby najmłodsza z familii mogła wziąć udział w konkursie małych piękności. Wspólny czas okaże się okazją do przemyśleń, przewartościowań, ale też udowadnia im jak wielka jest ich miłość.


1. Dersu Uzała (1975) Akira Kurosawa – film japońskiego mistrza, który otrzymał Oscara dla najlepszego filmu nieanglojezycznego. Czy film może mieć lepsza rekomendację? Poruszająca, oparta na faktach opowieść o przyjaźni rosyjskiego badacza i kirgiskiego myśliwego. Męska przyjaźń w surowym świecie Dalekiego Wschodu. Koniecznie musicie  zobaczyć!


#Amanda&Hubert


1 komentarz:

  1. Ciekawi mnie ten film w drodze :O

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń