piątek, 28 lipca 2017

W starym, dobrym stylu (2017) - recenzja

1 komentarz:
 
W starym, dobrym stylu (2017)
Reżyseria: Zach Braff
Gatunek: Komedia
Premiera w Polsce: 30 czerwca 2017

Często jedno spojrzenie wystarczy, by dowiedzieć się, czy film będzie dobry, czy zły. W tym przypadku samo zerknięcie na filmowy plakat było wystarczające. Intrygujące uśmiechy bohaterów, sprawiają, że aż chce się poznać ich historię.


W starym, dobrym stylu to odświeżona historia z 1979 roku, która miała okazję zaistnieć również na MFF w Wenecji. Bez fabularnych różnic i tym razem reżyser przedstawia losy trzech emerytów, którzy pomimo, że liczą się ze swoim wiekiem postanawiają napaść na bank. Pozbawieni stałych dochodów, postanawiają zerwać z wizją typowego emeryta. Z pomocą lokalnego przestępcy tworzą plan rabunku i jednocześnie zemsty na banku, który pozbawił ich oszczędności.

Największą zaletą produkcji jest jego Oscarowa obsada. W głównych rolach oglądać możemy Michalea Cainea, który już od lat błyszczy na wielkimi ekranie, a na jego koncie znajdują się aż dwa Oscary, Morgana Freemana, który jest prawdziwym weteranem Hollywood, a jakiego role w Za wszelką cenę i Skazanych na Shawshank zachwycają chyba każdego oraz Alan arkin- aktor który nieprzerwanie od lat sześćdziesiątych tworzy na ekranie niezapomniane kreacje, choć prawdzie mistrzostwo pokazał dopiero w 2008 roku rolą w Małej miss.

Twórcy prezentują niewymagającą komedię z pełną humoru intrygą. Już od pierwszych scen świetnie widać jej niezobowiązujący charakter i lekki humor. Z dystansem traktują emerytów i ich codzienne zwyczaje, a przy okazji z szacunkiem aktorów, którzy pomimo swoich lat nie muszą robić z siebie pośmiewiska na ekranie, by móc być zabawnymi.

W starym, dobrym stylu to pełen pozytywnych emocji seans, który pomimo braku oryginalności, ogląda się z przyjemnością. Zadbano o wszystko – poczciwych emerytów, akceptowalny humor, bohaterów wielu narodowości, a przede wszystkim o szybkie zakończenie.
Patrycja Strempel 

1 komentarz:

  1. Nie znam ale ciekawy jest :O

    Zapraszam https://ispossiblee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń